5 tajných tipov na výlety do Viedne. Spoznajte miesta, o ktorých ste doteraz netušili

0
3438

5 tajných tipov na výlety do Viedne. Spoznajte miesta, o ktorých ste doteraz netušili

Kam na výlet z Bratislavy? Predsa do Viedne.

Ak ste už boli vo Viedni, pravdepodobne ste navštívili zámok Schönbrunn, zábavný park Prater alebo technické či prírodovedecké múzeum. Máme pre vás tipy, vďaka ktorým sa do Viedne radi vrátite.

Cestovanie z Bratislavy do Viedne je jednoduché. Ja osobne preferujem autobus z Bratislavy do Viedne, ktorý stojí v centre na “Wien Hauptbahnhof”. Odtiaľ sa dá už aj pešo dostať na zaujímavé miesta.

  1. Objavte krásu viedenských parkov

Viedeň je plná zelene a na jar doslova prekvitá. Vybrať si môžete z viac ako 200 parkov a my sme pre vás vybrali 3 z nich:

Schweizergarten: Park sa nachádza len 15 minút pešo od Hlavnej Stanice a leží vedľa zámku Belvedér. Rodiny určite potešia preliezky a dokonca aj bazén pre deti. V parku nájdete aj monument poľského hudobného skladateľa Fryderyka Chopina, o ktorom vie len máloktorý turista.

Resselpark: Park sa nachádza v centre Viedne priamo pri Kostole svätého Karola Boromejského (“Karlskirche”). Ten je známy svojou architektúrou a najlepší pohľad na neho si užijete práve z tohto parku.  V zime tu nájdete vianočné trhy, na jar a v lete množstvo domácich aj zahraničných maľujúcich umelcov.

Prater: Najväčšia zelená plocha v meste. Prater je známy hlavne vďaka veľkému zábavnému parku a preto zostáva “zelený práter” neobjavený. Jeho hlavná alej má skoro 5 km a rôznymi chodníčkami sa dostanete k jazierkam a čistinkám.  

Ak ste fanúšikom modernej architektúry určite sa na chvíľu zastavte pri kampuse Viedenskej ekonomickej univerzity, ktorá sa nachádza hneď vedľa parku. Získala množstvo ocenení a pri vstupe do nej sa budete cítiť ako v budúcnosti.

2. Viedeň z lode? Aj to sa dá!

Čo tak preskúmať hlavné mesto Rakúska úplne z inej perspektívy. Počasie je stále krajšie a krajšie a treba to využiť. Požičajte si čln a vychutnajte si s rodinou či priateľmi výhľad na mesto zo Starého Dunaja. Ceny za prenájom člnu sa pohybujú od 12 Eur za hodinu a užiť si ho môžete v čase od 9:00 do 20:00. Týmto výletom určite potešíte deti alebo si užijete romantiku vo dvojici.

3. Zažite jedinečnú atmosféru na “Donaukanal”

Dunajský kanál je miesto s výnimočnou atmosférou. Po oboch stranách sú steny pokryté farbami. Tieto graffiti pochádzajú od miestnych amatérskych umelcov a počas prechádzky pri Dunaji ich uvidíte stovky. Ak chcete zažiť večer ako pravý Viedenčan, kúpte si pivo, sadnite na schody a vychutnajte si západ slnka. Počas leta takto trávi večer množstvo mladých ľudí, ktorí spolu s hudbou vytvárajú nezabudnuteľný moment. Posledný autobus odchádza o 23:30, takže sa nemusíte báť zostať dlhšie.

4. Pre milovníkov historického centra Viedne

Ak patríte k tým, čo sa radi vracajú do Viedne, práve pre jej krásne centrum, vyskúšajte nový spôsob. Požičajte si bicykel! Najväčšou výhodou je, že si toho stihnete pozrieť omnoho viac a objavíte zaujímavé miesta. Viedeň ukrýva rôznorodé kaviarne. V jednej z nich sa určite zastavte a vychutnajte si neodolateľnú klasiku Sacherovu tortu a k tomu viedenskú kávu. Čím dlhšie na bicykli budete jazdiť, tým výhodnejšie to bude.

5. Festivaly jedla a hudby

Vo Viedni sa koná množstvo festivalov a ten pravý pre vás si určite vyberiete. Festival kávy, vína, Európsky Street Food Festival, Pizza festival alebo aj festival syrov. Na každom z nich nájdete to najlepšie z celého sveta. Samozrejme, konať sa bude aj jeden špeciálne pre vegánov “Veganmania summer festival”. Ak vás viac láka hudba ako jedlo prídite na Blues alebo Jazz festival. Vo Viedni sa stále niečo deje. Stačí len prísť!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ