Najvhodnejšia brada a fúzy podľa typu vašej tváre

0
15864

Keď sa rozhodnete, že si chcete nechať narásť bradu, okamžite začnete rozmýšľať nad tým, aký tvar by mala mať. Správnu odpoveď nájdete ľahko, stačí sa pozrieť na svoju tvár. Expert pre Gillette Carmello Guastella hovorí, že väčšina mužov si myslí, že stačí nechať si bradu jednoducho narásť. Ale správnou úpravou môžete zvýrazniť svoje najlepšie črty.

Oválna tvár

Oválna tvár má lícne kosti trochu širšie než sánku a bradu, ktorá je vertikálne symetrická s čelom. Ak máte oválnu tvár, gratulujeme. Nepotrebujete nič vyvažovať a môžete si zvoliť, aký strih brady a fúzov chcete. Oholenie dohladka vám tiež bude svedčať. Takúto tvár má napríklad Kevin Hart alebo David Beckham.

View this post on Instagram

Getting ready for something big. @House99 #House99 #HomeToYourNextLook

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Okrúhla tvár

Muži s okrúhlou tvárou majú široké lícne kosti, širokú sánku a krátku bradu. Ak máte okrúhlu tvár, skúste bradu typu Van Dyke alebo koziu briadku, ktoré zvýraznia spodnú časť tváre a opticky bradu predĺžia. Ak máte okrúhlu tvár, nenechávajte si narásť bradu do šírky. Tento typ tváre má Jeremy Renner a Mark Wahlberg.

Trojuholníková tvár

Niekedy nazývaná aj srdiečková tvár. Vyznačuje sa špicatou bradou, širokými lícnymi kosťami a užšou vyššie posadenou sánkou. Takejto tvári sa najviac hodí široká brada, či už plná alebo pristrihnutá nakrátko, čo pomôže opticky sánku rozšíriť. Tento typ tváre môžete vidieť na Jakovi Arriettovi alebo Tomovi Hardym.

Dlhá tvár

Ak bola vaša prezývka „brada“, alebo ste boli prirovnaní ku Clintovi Eastwoodovi, pravdepodobne máte dlhú tvár. Široká sánka sediaca nad úrovňou úst a hlboká hranatá brada sú jej hlavnými poznávacími znakmi. Vhodné sú plné, ale úzke fúzy, alebo dobre udržiavaná symetrická „chinstrap“ brada, ktorá obopína vašu sánku zospodu a elegantne zdôrazní jej masívnosť. Dlhú tvár má Robert Downey Jr. a Idris Elba.

Štvorcová tvár

Silná široká sánka s krátkou hranatou bradou tvoria typický vzhľad klasických Hollywoodskych hrdinov. Ale napriek tomu, že táto tvár pôsobí vhodne pre všetky typhttps://www.instagram.com/p/_M1_RPwOl2/?taken-by=bradpittoficialy fúzov, niektoré na nej vyniknú omnoho lepšie. Preferujte úzku úpravu brady ako koziu briadku, pretože opticky predĺži vašu bradu. Dobre budete pôsobiť aj s klasickými fúzmi ako nosí Tom Selleck. Tento typ tváre má aj Brad Pitt a Dwayne Johnson.

https://www.instagram.com/p/_M1_RPwOl2/?taken-by=bradpittoficial

Čítajte tiež:

Biely trend v pánskej móde- ako ho nosiť

Na aké filmy so superhrdinami sa tento rok ešte môžeme tešiť

Čo sa stane ak úplne vyradíme cvičenie zo svojho života


Zdroj: https://www.mensfitness.com/styleandgrooming/grooming/best-beard-and-mustache-styles-every-guys-face-shape