Mliečne hliadky na školách pokračujú

0
1112

Prvé Mliečne hliadky zavítali do škôl začiatkom decembra 2018 a od 14. februára 2019 sa na ne môžu tešiť deti z ďalších vybraných základných škôl.

Mliečne hliadky sú jednou z informačných a osvetových aktivít kampane Slovenská mliečna rodina, v ktorej sú zastúpení slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka.

Cieľom Mliečnych hliadok je poskytnúť deťom hravou formou informácie o výrobe a spracovaní mlieka, vybudovať u nich pozitívny vzťah ku zvieratám a prispieť k ich správnym stravovacím návykom.

Kampaň Slovenská mliečna rodina je riadená v rámci spolupráce Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ).

Po stopách Mliečnej hliadky

Mliečne hliadky sa vo štvrtok 14. februára 2019 vydajú do 3 základných škôl v rôznych mestách Slovenska. Trojčlenný tím hliadky: koordinátor a jeho dve kamarátky-kravičky vo štvrtok navštívia 2 základné školy v Banskej Bystrici a jednu vo Zvolene. Druháci zo ZŠ SNP a zo ZŠ Pieninská z Banskej Bystrice a školský klub základnej školy J. Alexyho vo Zvolene sa môžu tešiť na zaujímavé a zábavné informácie i množstvo mliečnych dobrôt, ktoré im Mliečne hliadky v rámci aktivít rozdajú.

„Mliečne hliadky majú misiu, v rámci ktorej je cieľom získať názor detí na konzumáciu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, informovať deti o správnych stravovacích návykoch i o tom, ako sa dajú spoznávať mliečne výrobky a že ich konzumáciou môžu aj oni prispieť k ochrane životného prostredia.

Mliečna hliadka tiež deťom predstaví aplikáciu Adoptuj kravičku. Ukáže im, ako si môžu   adoptovať kravičku zo skutočnej slovenskej farmy, ktorú dokonca raz do roka, v rámci Dňa otvorených dverí na mliečnych farmách môžu aj navštíviť a ako si založiť virtuálnu mliečnu farmu a hospodáriť na nej,“ vysvetľuje Margita Štefániková, riaditeľka Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM).

Navyše sú Mliečne hliadky plánované na 21. februára 2019 v školách v Partizánskom, v Topoľčanoch a vo Veľkých Bieliciach.

V marci, apríli a máji navštívia Mliečne hliadky školy v Žiline a jej okolí, Čičmanoch, Košeci, Nových Zámkoch, Mani, Dolnom Kubíne, Habovke, Zvolene a jeho okolí, Dudinciach a okolí, Považskej Bystrici a jej okolí a tiež v Banskej Štiavnici a jej okolí.

Edukácia zábavnou formou

Zaujať zvedavých školákov nie je práve najľahšia úloha. Mliečna hliadka si preto pre deti pripravila atraktívny program, počas ktorého budú odpovedať na zaujímavé otázky, hovoriť o tom, prečo je pre nich dôležité konzumovať kvalitné slovenské mliečko a mliečne výrobky, ale aj o tom, ako sa aj oni môžu stať ozajstným farmárom v hre Adoptuj kravičku. Odmenou za ich záujem a pozornosť budú praktické desiatové boxy, záložky do kníh, omaľovánky a, samozrejme, slovenské mliečne výrobky.

Stanislav Voskár, prezident Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) dodáva: „Veríme, že množstvo aktivít, ktoré spoločne s prvovýrobcami v rámci Mliečneho fondu realizujeme zvýši povedomie a záujem o konzumáciu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov aj u mladej generácie. Už sme sa viackrát počas našich projektov presvedčili, že deti sa úprimne tešia z našich aktivít. Prajeme si, aby z nich vyrástli uvedomelí dospelí, ktorí budú vedieť ohodnotiť kvalitu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, ich prospešnosť pre ich zdravie a prostredie, v ktorom všetci žijeme.“

Čítajte tiež:

Prieskum: Valentín sa na Slovensku ujal, ľudia sa spoliehajú najmä na osvedčené darčeky a spoločné zážitky

Meghan Markle poslala sexuálnym pracovníčkam v Bristole inšpiratívny odkaz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ