Je suchý šampón škodlivý a naozaj spôsobuje vypadávanie vlasov

1
2297

Aj keď by bolo ľahké označiť ho ako niečo zlé a čomu sa treba úplne vyhnúť, odpoveď v skutočnosti nie je taká čiernobiela. Samotný suchý šampón je celkom neškodný; ide o to ako ho používate, čo môže narobiť škodu.

Pri správnom používaní môže byť suchý šampón skutočne neuveriteľne užitočným nástrojom na zvýšenie objemu a textúry – najmä pre ľudí s jemnými vlasmi, ktorí majú sklon k vypadávaniu. Kľúčom je používať ho tak, ako sa má a tiež sa uistiť, že ste nevynechali následnú starostlivosť.

1. Aplikujte ho na pramene vlasov, nie na pokožku hlavy

Zamyslite sa nad tým, ako ho obyčajne používate. Pravdepodobne ho nastriekate alebo rosypete (ak ide o práškový), votriete ho do pokožky hlavy a hotovo, nie? Aby ste však boli čo najefektívnejší, sústreďte sa na vlasy, nie pokožku a tiež jej dajte šancu absorbovať akékoľvek oleje, pred tým ako ich vyčešete.

2. Nechajte šampón pôsobiť

To je zvyčajne prípad, kedy pochybí väčšina z nás. Šampón potrebuje pôsobiť a následne by sme ho mali vyčesať. Ak ho nevyčešete, zbytočne ostáva na povrchu a vlasy zaťažuje, tým pádom pôsobia bez objemu.

3. Nepoužívajte ho príliš veľa

Ďalšou častou chybou, ktorú robíme pri suchom šampóne je to, že ho používame nadmerne. (Pre niektorých z nás sa stáva závislosťou.) V skutočnosti by sa však malo používať iba v štipke – v situáciách kedy nemáte čas na sprchu alebo potrebujete rýchly refresh, povedzme dôležité stretnutie. Namiesto toho sa mnohí z nás na suchý šampón spoliehajú každý deň ako na spôsob, ako znížiť používanie šampónov.

Je suchý šampón škodlivý, alebo nie a naozaj spôsobuje vypadávanie vlasov?

Ak ho často používate a medztým si neumývate vlasy, nakoniec sa vám na hlave a prameňoch nahromadia zvyšky. To môže upchať vaše folikuly a zabrániť tak rastu novým vlasom.

Aby ste tomu zabránili, nezabudnite si niekoľkokrát týždenne poriadne vlasy umyť, v závislosti od toho, ako sú husté a mastné. (Väčšina stylistov, s ktorými sme hovorili, odporučila použiť šampón dva krát a zdôraznila dôležitosť masírovania pokožky hlavy, šije na krku a za ušami, pretože tieto miesta sa často zanedbávajú.) Vlasy dôkladne opláchnite.

Pri správnom použití a umytí po každom použití nie je suchý šampón v skutočnosti škodlivý a môže skutočne slúžiť ako pekný doplnok k vášmu stylingu.

Čítajte tiež:

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ