Dôvod prečo vám cop spôsobuje bolesť hlavy

0
1268

Neurológovia vysvetľujú, prečo môže tento populárny účes spôsobiť bolesť hlavy.

Štúdie ukazujú, že opakované nosenie chvosta môže spôsobiť alopéciu. V roku 2018 sa speváčka Ariana Grande priznala, že jej kultový vysoko vyčesaný cop jej spôsoboval neustálu bolesť.

V koži sa nachádzajú nervové zakončenia citlivé na bolesť. Pocit ťahania nemusí spočiatku bolieť, ale s rastúcou dobou trvania sa tieto nervy stávajú citlivejšími. Nakoniec vyšlú signál bolesti do samotného mozgu.

Podobný proces spôsobuje bolesť vlasov keď si ich znova rozpustíte. Vlasová folikula môže časom bolieť kvôli tlaku na nervové zakončenie.

Bolesť hlavy spôsobená nosením copu je rovnako príkladom javu nazývaného alodýnia, pociťovanie bolesti pri stimuloch, ktoré za normálnych okolností bolesť nevyvolávajú.

Ďalšími príkladmi alodýnie môžu byť bolesti pri česaní vlasov alebo holení tváre. Neočakávali by sme, že pocit nosenia copu bude bolestivý, ale môže byť. Nervy povrchovej pokožky hlavy môžu byť citlivé.

Existujú spôsoby, ako tomu zabrániť alebo predísť

Je potrebné zvážiť aj viac bežných rizikových faktorov. Niektoré štúdie spájajú tento citlivý pocit pokožky hlavy s depriváciou spánku, menštruačným cyklom a inými hormonálnymi zmenami.

Tieto problémy nevieme mať vždy pod kontrolou, ak však nimi však trpíte, zvážte možnosť preliečenia protizápalovými liekmi, samozrejme po konzultácii s doktorom.

Faktorom však môže byť aj väčšia hmotnosť alebo hustota vlasov a ozdobné vlásenky.

Zvyčajne môže pomôcť aj umiestnenie copu inak, prípadne ak si vlasy rozpustíte aspoň na hodinu. Medzi ďalšie opatrenia môže patriť zmena toho, ako si vlasy pletiete, zmena vlasovej línie alebo ako si vlasy striháte. Niekedy môže pomôcť zmena spôsobu, akým rozdeľujete vlasy.

A dokonca aj vtedy, keď potrebujete mať vlasy poriadne utiahnuté, môžete zmierniť bolesť tak, že ich čo najskôr rozpustíte.

Po udalosti, ako je svadba alebo tanečný recitál, majú ľudia tendenciu udržiavať si vlasy po celý deň alebo v noci v tak tesnom štýle, pretože je to už hotové a pekné. Ale čím skôr si ich uvoľníte, tým menšia je bolesť.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ