Ako raz a navždy poraziť elektrizujúce vlasy

Nemusíte urobiť nič viac, než prečesať si vlasy alebo si obliecť sveter, aby vaše vlasy zelektrizovali. Nezúfajte, máme riešenie ako tento problém ,,vyhladiť".

0
3568

Čo spôsobuje elektrizujúce vlasy?

Aby sme vedeli ako riešiť statický náboj, musíme najprv vedieť čo ho spôsobuje. Statický náboj nastane, keď dva objekty s rovnakým nábojom – v tomto prípade váš sveter a vaše pramene – prídu do kontaktu a odpudzujú sa. Vaše vlasy sa jednoducho snažia dostať čo najďalej od seba! Spomeňte si na fyziku. Pamätáte si, keď ste sa pokúsili pritlačiť dva negatívne alebo pozitívne magnety k sebe? Navzájom sa odpudzovali! To isté sa deje s vlasmi.

Sucho celý tento problém zhoršuje. Ak nemáte dostatok vlhkosti vo vlasoch alebo nie je dostatok vlhkosti v ovzduší (hlavne počas zimy), pravdepodobnosť elektrizujúcich vlasov je výrazne vyššia.

Ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov?

Riešenia sú našťastie pomerne priamočiare.

Uistite sa, že vaše vlasy dôkladne kondicionujete pri každom umývaní. Suché vlasy sú opäť náchylnejšie na statický náboj, takže pridanie väčšieho množstva vlhkosti pomôže neutralizovať náboj.

Potom si vlasy vysušte správnym spôsobom: pomocou uteráka z mikrovlákna (ktorý nasiakne prebytočnú vodu z vašich prameňov bez zdrsnenia povrchu kutikuly) a pomocou iónového fénu (aby ste neutralizovali všetky pozitívne náboje vo vlasoch).

Nakoniec, ak nežijete v celoročnom tropickom podnebí, spite v blízkosti zvlhčovača.

Nič netušiaci, ale bežný vinník? Plastová kefa alebo hrebeň. Plast je nevodivý, namiesto toho použite kefu s kovovými štetinami alebo drevený hrebeň so širokým zubom.

Pri stylingu použite leave-in kondicionér, ktorý nasprejujte na vlhké vlasy, sprej na vlasy, ktorý nastriekajte priamo na svoj (neplastový) hrebeň a následne si vlasy prečešte, alebo zvlhčujúci krém či pomádu.

Tak veľa šťastia 🙂

Čítajte tiež: