Cvičenie nalačno. Áno či nie

0
2129

Nadšenci cvičenia a zdravej výživy sa už roky predbiehajú v tom, kto príde s lepším nápadom na to, čo si pred fyzickým výkonom zajesť. Podľa najnovšej štúdie Univerzity v Bathe vydanej v magazíne American Journal of Physiology je najlepšie nezjesť nič.

24382121 - beautiful latin woman doing push ups in the gym before lifting some weights

Cvičenie nalačno

Vedci sledovali skupinu mužov s nadváhou, ktorí 60 minút kráčali s maximálnou spotrebou kyslíka na úrovni 60%. Raz kráčali nalačno a raz dve hodiny po kalorických a sacharidových raňajkách.

Mužom odobrali krv pred cvičením po jedle a nalačno a po cvičení

Génový prejav v tukovom väzive sa v každom scenári výrazne líšil. Prejav dvoch génov sa v prípade pôstu a cvičenia zvýšil. V druhom prípade sa znížil. To naznačuje, že pri cvičení nalačno sa spotrebúval tuk uložený v tele a nie uhľohydráty z jedla. „Ak sa najete, tukové väzivo bude zaneprázdnené odpovedaním na príjem potravy. Cvičenie nalačno podporí dobré zmeny v tukovom väzive, čo môže byť v dlhodobom hľadisku prospešné pre zdravie,“ hovorí autor štúdie, Dylan Thompson. Tvrdí, že keďže tukové väzivo reaguje na chudnutie a priberanie (gény pri chudnutí pribúdajú a pri priberaní ubúdajú), jeho štúdia by mohla znamenať, že jedlo pred cvičením môže otupiť niektoré jeho zdraviu prospešné účinky.

Štúdia však sledovala iba desať mužov a zaoberala sa len výsledkami pri vynechaní raňajok a rannom cvičení. Netvrdí, že vynechanie jedla pred cvičením rýchli proces chudnutia.

Niektorí ľudia pred športovaním nejedia prirodzene – z plného žalúdka im je zle. „Žalúdok pri trávení spotrebúva krv, ktorú by ste pri cvičení radšej uvítali v svaloch. Preto vám môže prísť zle,“ vysvetľuje tréner Ruben Tabaras.

Mnohí atléti a tréneri však pred každým tréningom zjedia niečo s vysokým obsahom proteínov a sacharidov, aby mali dostatok energie.

Súhlasíte, že cvičenie nalačno je zdravšie?

Čítajte tiež:

Chrápanie môžete poraziť päť minútovým cvičením

Diétne šumivé nápoje môžu súvisieť s demenciou a porážkou

9 trikov, s ktorými spomalíte starnutie


Zdroj:http://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/workout-not-eating-before-health-benefits-gym-fitness-classes-a7703691.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ