Čítate si pravidelne horoskop? Takto sa vytvára!

0
1012
Čítate si pravidelne horoskop? Takto sa vytvára!
5 (100%) 1 vote

Prečítali ste si už, v túžbe dozvedieť sa, čo vás čaká, horoskop na rok 2018? Za jeho vznikom a horoskopmi vo všeobecnosti sa skrýva mnoho zaujímavostí.

Horoskop je už od nepamäti jednou z obľúbených foriem populárneho nazerania do budúcnosti. Kedysi sa nazýval kozmogram a v podstate patrí k najstarším spôsobom predpovedania. Veď sa používal už v staroveku!

Využíval sa v astrológii ako vesmírny diagram, ktorý ukazoval rozloženie jednotlivých vesmírnych telies na oblohe. To bolo podstatné pri narodení človeka a podľa toho, ako boli telesa postavené, také znamenie sa potom novonarodenému človeku pripísalo.

Množstvo horoskopov

Denný, týždenný, partnerský, numerologický či dokonca spomínaný horoskop na rok 2018. Typov horoskopov je naozaj veľa, pritom ich tvorba závisí od mnohých faktorov. Horoskop je predpoveďou rôzneho, ale vždy nasledujúceho časového úseku jednotlivca alebo určitej skupiny ľudí. Väčšinou ide o astrologické predpovede, pri ktorých sa akceptuje zoskupenie planét v danom čase. Horoskopy sa však zostavujú aj na základe iných veštiacich spôsobov, okrem iných aj z tarotových kariet.

Ako sa tvorí horoskop?

Numerologický horoskop sa tvorí na základe dátumu narodenia danej osoby, ako aj jej mena. Numerológia totiž dokáže zmeniť písmená na čísla. V prípade astrologického horoskopu sa berie do úvahy okrem dátumu a na sekundu presného času narodenia aj miesto narodenia.

Denný horoskop sa vypočítava z postavenia Mesiaca voči iným slnečným znamenia. Rýchlo sa pohybujúci mesiac vplýva na cítenie, náladu i emócie ľudí, pričom na každé znamenie pôsobí inak. Najviac pravdepodobný je pritom horoskop priamo vypočítaný pred danú osobu. Predsa len jeden horoskop nemôže platiť rovnako pre všetkých ľudí narodených v danom znamení.

Čítajte tiež:

5 spôsobov, ako sa zbaviť akné prirodzeným spôsobom

Prečo je Coca-Cola v „mekáči“ taká chutná

ZANECHAŤ ODPOVEĎ