Prečo je Coca-Cola v „mekáči“ taká chutná

0
1293
Prečo je Coca-Cola v „mekáči“ taká chutná
5 (100%) 1 vote

Americká sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením láka ľudí na mnohé veci: lacné hamburgery, lahodné milkšejky, či jedlo priamo do auta. Na čo ale ľudia nedajú dopustiť je ich čapovaná Coca-Cola. Ako to robia, že tu chutí tak dobre?

McDonald’s je najväčším odberateľom Coca-Coly spomedzi všetkých reštaurácií na svete. Ako sa tejto sieti podarilo dodať svoju vlastnú chuť nápoju, ktorý dostanete takmer všade? Nie je to žiadna náhoda, ale súhrn niekoľkých trikov a overených postupov.

Po prvé, Coca-Colový sirup si nechávajú doviesť v špeciálnych nádobách z nerezovej ocele. Väčšina predajcov používa obyčajné plastové nádrže. Oceľ pomáha udržať sirup čerstvý a plný chuti.

Po druhé, voda aj sirup na výrobu nápoja sa vopred vychladia, až potom poputujú do čapovacieho zariadenia. Sirup je nastavený na takú teplotu, aby sa v ňom zároveň mohol topiť ľad.

Chladenie nezaostáva ani inde. Samotné zariadenie na čapovanie nápojov je chladené. Vraj je to preto, aby boli nápoje vždy maximálne osviežujúce.

Ďalším trikom je kvalitná filtrácia.

A ako posledná prichádza na rad slamka á la McDonald’s. Je o trochu širšia ako bežné slamky – vraj preto, aby nápoj okamžite zasiahol všetky vaše chuťové poháriky.

Teraz to už dáva zmysel, čo poviete?

Čítajte tiež:

Nízkotučná strava – dajte si na ňu pozor

Minerálka – piť či nepiť

Takto vyrátate spaľovanie kalórií pri akejkoľvek činnosti

 


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/mcdonalds-coca-cola-taste-good-why-fast-food-a7944966.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ