Ako si zjednodušiť lúpanie gaštanov? Stačí vám urobiť tieto dve veci

Lúpanie gaštanov si našťastie vieme zjednodušiť. Ako teda postupovať?

0
1711
Zdroj obrázka: Pexels

Sladkú orieškovú chuť vnútra gaštanov chráni tmavý, nejedlý tvrdý obal, ktorý nám vie dať, poriadne zabrať, najmä v prípade malých gaštanov.Lúpanie gaštanov si našťastie vieme zjednodušiť. Ako teda postupovať?

Lúpanie gaštanov

Existujú dva hlavné spôsoby, ako pripraviť gaštany tak, aby sa ich šupka dala ľahšie odstrániť s minimom námahy: pečením alebo varením.

V oboch prípadoch budete musieť do gaštanovej šupky vyrezať „x“ alebo aspoň „y“. To umožní, aby sa šupka pri príprave otvorila.

Zdroj obrázka: https://insearchofyummyness.com

Ak sa vám gaštan kotúľa a neviete ho udržať na mieste, narežte ho na okrúhlej strane, viď obrázok.

Vytvorenie dostatočne veľkého rezu uľahčuje lúpanie gaštanov. Čo sa týka hĺbky rezu, mali by ste prerezať iba obal, nie samotný gaštan.

Akokoľvek ste ich uvarili, teraz budete postupovať rovnako. Pečené alebo varené gaštany zabaľte do čistej kuchynskej utierky, aby zostali teplé — ľahšie sa budú šúpať. V utierke ich ešte jemne postláčajte, aby sa šupka uvoľnila.

Pustite sa do lúpania. Nezabudnite odstrániť aj kožu medzi obalom a gaštanom.

TIP: Ak sa chcete vyhnúť porezaniu sa pri lúpaní o ostré časti šupky, vezmite jeden koniec utierky a prikryte si ľavú ruku. Vložte do nej gaštan. Potom použite druhý koniec utierky v pravej ruke na lúpanie.

Čítajte tiež: