5 tipov, ako využiť brožúry

0
474

Sprievodcovia, katalógy alebo napríklad cenníky. Možností, ako využiť brožúry, je naozaj veľa. Napísali sme pre vás článok s 5 tipmi, kde tieto prepagačné materiály určite oceníte. Prečítajte si, ako naplno využiť tlač brožúr.

Brožúra, vďaka ktorej sa v novom zamestnaní nestratíte

Uvítacia brožúra pre nových zamestnancov je ideálny spôsob, ako im odovzdať všetky dôležité informácie. Nový kolega tak rýchlo nájde všetko potrebné – od kontaktných údajov cez informácie o benefitoch až po poznámky k fungovaniu firmy či jej histórii.

Je jasné, že v obrovskom množstve nových informácií pri nástupe do práce sa môže každý ľahko stratiť. Vďaka brožúre však budete mať istotu, že sa zamestnanec dozvie všetko, čo potrebuje. A navyše sa bude môcť k dôležitým informáciám kedykoľvek vrátiť.

Uvítací balíček môžete okrem zošívanej brožúrky doplniť aj ďalšími reklamnými materiálmi, ako sú vizitky, samolepky, kalendáre či letáky. Fantázii sa medze nekladú.

Ako prezentovať skvelé produkty? V katalógu

Predávate zaujímavý produkt, alebo chcete zákazníkom len ukázať ponuku v celej kráse? Tak sa propagácii nevyhnete. A aj keď si dnes mnoho ľudí vyberá tovar na internete, tlačený katalóg je nesmrteľný marketingový nástroj. Môžete ho použiť v prípade, keď predávate elektroniku či nábytok, ale aj na prezentáciu ponuky zájazdov.

Na tieto účely sa skvele hodí tlač brožúry s knižnou väzbou. Túto možnosť ponúka napríklad tlačiareň Point4me. Vnútorné listy sú do obálky vlepované tavným PUR lepidlom – vďaka tomu je táto väzba naozaj pevná. Svoje produkty môžete prezentovať na 48 až 240 stranách.

Brožúra, ktorá vás sprevádza po meste

Tlačeného sprievodcu s hlavnými pamiatkami v meste a jeho okolí ocení každý turista. Okrem toho doň môžete pridať aj tipy na zaujímavé podniky, kaviarne alebo zábavné aktivity. Uvidíte, že budete mať medzi návštevníkmi úspech. Na tieto účely zvoľte zošívané brožúry – či už bez obálky, alebo s obálkou.

Chcete časopis, alebo spravodajcu?

Či už chcete vytvoriť všeobecného spravodajcu alebo časopis, brožúry sú tá správna voľba. Časopis môžete vytvoriť aj pre firmu – a pridať ho napríklad k uvítaciemu balíčku pre nových zamestnancov. Ďalšou možnosťou je vytvoriť časopis pri príležitosti výročia založenia vašej firmy, kde napíšete o dôležitých momentoch z histórie firmy. To iste ocenia aj dlhoroční zamestnanci.

V spravodajcovi zase prehľadne zhrniete, čo sa v meste udialo, alebo čo sa chystá v obci. Tento typ tlačených materiálov je skvelý spôsob, ako oznámiť občanom tie najdôležitejšie informácie – jasne a prehľadne.

Prehľadný cenník aj návod

Brožúrky môžete využiť aj pri tvorbe cenníkov, ročeniek a návodov. V tomto prípade je najlepšie riešenie siahnuť po zošívaných brožúrach bez obálky, ktoré nájdete v ponuke tlačiarne Point4me. Pre interné dokumenty si vystačíte s tlačou brožúr s listami s rovnakou gramážou.

Vyberte správnu tlačiareň

Chystáte sa na tvorbu katalógov, mestských sprievodcov či magazínov? Najdôležitejšie je vybrať tlačiareň, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Kvalitnú tlač brožúr už od jedného kusa si môžete objednať v Point4me.

Čítajte tiež: