5 cvičení, ktoré zvládnete z kancelárskej stoličky

0
3081

Poznáte to: ráno sa usadíte za stôl, aby ste si pri káve prečítali emaily, a o päť hodín si uvedomíte, že ste ani raz nevstali. Je dokázané že dlhodobé sedenie vedie k bolestiam chrbta a krku a k mnohým iným nepríjemnostiam.

 

Tréner Kellen Scantlebury zostavil rebríček svojich piatich najobľúbenejších kancelárskych cvikov, ktoré by vám mohli pomôcť vyhnúť sa bolestiam.

  1. Strečing na stoličke

Tento cvik je vhodný, ak pociťujete stuhnutosť medzi lopatkami a pri krížoch. Posaďte sa na stoličku a nohy položte pevne na zem. Natočte sa doprava, pravou rukou sa chyťte operadla stoličky a ľavou rukou lakťovej opierky. S nohami pevne na zemi sa otočte čo najviac doprava a potom v tejto polohe chvíľu zotrvajte. Pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy a zopakujte to aj s ľavou stranou.

  1. Ponaťahovanie nôh

Zhybom uľavíte svojím zákolenným svalom. Postavte sa pred stoličku a skúste sa rukami dotknúť zeme. Ak pociťujete extrémne ťahanie v zákolení, môžete nohy mierne pokrčiť v kolenách.

  1. Uvoľnenie trapéz

Jednoduchým pohybom sa zbavíte bolesti krku. Ľavú ruku dajte za chrbát a pravú ponad hlavu tak, aby ste mali dlaň pri ľavom uchu. Dlaňou potom jemne zatlačte hlavu k pravému ramenu. Chvíľu podržte a potom cvik zopakujte s druhou rukou.

  1. Uvoľnenie hrudníka

Posaďte sa na kraj stoličky, natiahnuté ruky dajte za chrbát a spojte si ruky. Pomaly dvíhajte natiahnuté ruky nahor. Podržte ich hore a potom uvoľnite. Opakujte, kým nepocítite úľavu.

  1. Ponaťahovanie prstov a zápästí

 Týmto cvikom uvoľníte malé svaly v predlaktí. Dlane položte na stôl tak, aby prsty smerovali čo najviac k vám. Pomaly sa o ne začnite opierať, aby ste ich poriadne ponaťahovali.

Čítajte tiež:

Ak vás pri behu bolia kolená, po tomto už nebudú

10 rád ak sa chystáte fitko navštíviť prvý krát

5 prístrojov s umelou inteligenciou, ktoré si už môžete kúpiť


Zdroj: https://www.purewow.com/wellness/exercises-to-do-at-desk