Zistili sme pre vás, koľko stojí Transsibírska magistrála + ako na nej ušetriť

0
17849

64064077 - trans-siberian railway from beijing china to ulaanbaatar mongolia

Veríme, že Transsibírsku magistrálu vám predstavovať nemusíme. Vlak, ktorý ide naprieč Ruskom až do Pekingu. Niekoľko dňová cesta vlakom, kedy vám jedinú spoločnosť robí pravá Ruská vodka, nekonečne dlhé dni a pohľad na biele brezy, ktoré sa rozprestierajú naprieč Ruskom. Koľko však tento zážitok ale stojí? Pripravili sme pre vás kompletnú cenovú kalkuláciu s odkazmi, kde si lístky môžete kúpiť. Máme pre vás navyše niekoľko tipov, ako dať Transsibírsku magistrálu lacnejšie ako v skutočnosti je. Poďme na to.


Tip redakcie: Viete ako vyzerá začiatok Veľkého čínskeho múru?


Vieme, koľko stojí Transsibírska magistrála

Najskôr si však povedzme viac o tomto jedinečnom vlaku, ktorý pozná celý svet a je snom každého dobrodruha. Poznáte tieto zaujímavé fakty o Transsibírskej magistrále?

 • Dĺžka celej trasy je 9 252 km.
 • Vlak prechádza dvoma kontinentmi, Európou a Áziou.
 • Vlak prechádza ôsmimi časovými pásmami.
 • Má 63 zastávok.
 • Vlak prechádza okolo najhlbšieho jazera na svete – Bajkal, ktoré obsahuje až jednu pätinu všetkej sladkej vody na zemi.
 • Vlak odchádza z Moskvy každý nepárny deň.
 • Vlak má špeciálny hrací vagón pre deti s množstvom hračiek.
 • Z Moskvy do Vladivostoku trvá cesta 167 hodín, čo je takmer týždeň

  68595185 - kirkirey, irkutsk region, russia - july, 29,2016: baikal express. tourists from different countries visiting sights of circum-baikal railway. stopping 123 kilometer - a place of joining trans-siberian railway in 1904
  Cestujúci pri jazere Bajkal

Koľko stojí lístok na Transsibírsku magistrálu?

Nuž, to záleží od triedy, ktorú si vyberiete. Lístky sa v letnom období pohybujú od sumy zhruba 490 € za jeden smer v spoločnom kupé alebo 1000 € v samostatnom kupé. Sú vybudované trasy z Moskvy do Pekingu cez Mongolsko alebo z Moskvy do Vladivostoku. Turisti však obľubujú trasu do Číny. Počas cesty si nemôžete kúpiť takzvaný „open ticket“ a vystupovať, kde sa vám zachce. Čo však môžete spraviť je, že si kúpite viacero lístkov na každý segment cesty. Najčastejšie zastávky sú na Sibíri pri jazere Bajkal a v Mongolsku pri púšti Gobi.

Kde si kúpiť lístok na Transsibírsku magistrálu?

65675496 - novosibirsk, russia - july 04, 2016: novosibirsk trans-siberian railway station in russia. novosibirsk is the third most populous city in russia.
Vlaková stanica v meste Novosibirsk

Najlacnejší spôsob ako si kúpiť lístok na Transsibírksu magistrálu je priamo na vlakovej stanici v Moskve. Riziko je však spojené s tým, že vlak môže byť vypredaný. Druhou možnosťou je kúpiť si lístky priamo cez internet na stránke https://www.russianrailways.com

Aké ďalšie výdavky mám očakávať?

 • Slováci potrebujú víza do Ruska aj Číny (spolu do 100 €)
 • Jednosmernú letenku z Bratilavy do Moskvy (od 50 € so spoločnosťou Pobeda)
 • Jednosmernú letenku z Pekingu do Viedne (400 – 600 €) Pozrite si ale letenku spiatočnú, aj keď letíte jednosmerne. Obyčajne bývajú lacnejšie.
 • Osobné náklady
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokV Montpellieri a okolí zadržali štvoricu ľudí, ktorí plánovali atentát v Paríži
Ďalší článok10 obývačiek, do ktorých sa zamilujete
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.