Toto je najlepší čas na rezervovanie hotela za nižšiu cenu

0
4965

Cestovní experti zdieľajú svoje rady týkajúce sa nízkych cien a výhodných ponúk v hoteloch.

Cestovanie je celkovo drahé, ale jednou z najväčších nákladov spojených s cestou býva často ubytovanie.

Prieskumy naznačujú, že najlepší čas na zakúpenie letenky za nižšie ceny je 70 dní vopred. Platí však rovnaké pravidlo aj pre hotelové izby?

Koľko dní v predstihu by ste mali rezervovať ubytovanie

Môže sa to zdať nelogické, ale kľúčom k získaniu dobrej ceny je často to, že si rezervujete hotelovú izbu až poslednú minútu.

,,,Poskytovatelia hotelov by radšej mali obsadenú izbu za nižšiu cenu ako neobsadenú, čo znamená, že cena klesá čím bližšie je k dátumu vášho pobytu, v závislosti od obsadenosti“, tvrdí Mel Dohmen, senior brand manažér v spoločnosti Orbitz.

V tomto zmysle sú hotelové izby veľmi odlišné od leteniek.

,,Záleží to od ponuky a dopytu“ uviedol Devon Nagle, vedúci oddelenia komunikácie spoločnosti Priceline. „Existuje neporovnateľne väčšie množstvo hotelov, ako lietadiel. Keď sa lety zapĺňajú, ceny stúpajú. To isté nemusí platiť o hoteloch – každý deň súťažia v cene a každý večer pravidelne znižujú svoje ceny, aby sa pokúsili zaistiť rezervácie na poslednú chvíľu„.

V ktorom čase by ste mali ubytovanie rezervovať

Ak ste schopní rezervovať na poslednú chvíľu, cenu môže ovplyvniť aj čas, kedy rezerváciu urobíte. Byť spontánny a čakať na poslednú chvíľu sa môže naozaj vyplatiť.

,,Ak môžete počkať, najlepší čas na rezervovanie je zvyčajne ten istý deň,“ uviedla Sam Shank, generálna riaditeľka a spoluzakladateľka HotelTonight, cestovnej aplikácie, ktorá sa špecializuje na rezervácie na poslednú chvíľu.

,,Zvyčajne ak rezervujete hotel v deň príchodu sú hotelové sadzby v priemere o 10% nižšie ako rezervácie deň predtým a potom dramaticky poklesnú okolo 4:00,“ dodala Shank. „Ak rezervujete o 20:00, môžete ušetriť ďalších 5-10%.“

Kedy je rezervácia na poslednú chvíľu zlý nápad

Rezervácia na poslednú chvíľu samozrejme nie je vždy najlepším nápadom.

,,Nevýhodou tejto taktiky šetrenia peňazí je, že riskujete a riskujete, že hotel bude vypredaný, čím dlhšie budete čakať,“ uviedol Dohmen. „Takže ak sa chcete uistiť, že máte izbu vo svojom obľúbenom hoteli alebo zostanete na rovnakom mieste ako vaši priatelia, nemusí to pre vás byť tou správnou taktikou. To platí najmä v prípade, že si rezervujete hotel na populárnu udalosť, pretože hotel má tendenciu predávať s veľkým predstihom.“

Ktorý deň v týždni by ste si mali ubytovanie rezervovať

Historické údaje o rezervácii a cenách naznačujú, že cestujúci môžu získať lepšiu cenu za ubytovanie v konkrétnych dňoch týždňa.

,,Priemerné denné sadzby za hotely sa v rôznych dňoch rezervácie líšia,“ uviedol Dohmen. „Naše údaje ukazujú, že cestujúci vo všeobecnosti nájdu najnižšie ceny v piatok. Na rozdiel od leteniek je najdrahší deň rezervovania hotela spravidla v nedeľu. “

,,Analytici Priceline zase zistili, že najlepší deň v týždni na rezervovanie hotela za najnižšie ceny bol v nedeľu,“ uviedol Nagle. ,,Druhý najlepší deň v týždni na rezervovanie hotela bol pondelok a rozdiel nebol veľký.“

Preto môže byť užitočnejšie pozrieť sa na ceny, ktoré sa zobrazujú pre hotely pri vyhľadávaní v rôznych dňoch v týždni, aby ste určili trendy vývoja cien.

Kedy by ste doporučovali rezervovanie ubytovania vy?

Čítajte tiež: