Najlepšie mesto pre život nájdete u našich susedov…

0
3219

Každý rok zostavuje spoločnosť Economist Intelligence Unit rebríček viac ako 100 miest posudzovaných z hľadiska ich obyvateľnosti a hoci sa Melbourne počas posledných 7 rokov ocitol na prvom mieste, tento raz predal štafetu inému mestu, Viedni.

Toto je prvýkrát, čo bola rakúska metropola podľa prieskumu Economist Intelligence Unit, vymenovaná najlepším mestom pre život, aj keď povedzme si úprimne, Viedeň bola vždy atraktívnou turistickou destináciou.

Viedeň je zaujímavá pre každého kto má rad prehliadku historických katedrál a palácov, či rád strávi večer v opere, alebo si pochutí na lahodných koláčikoch. V podstate je to výlet, ktorý si užije každý. Preto by nemalo byť prekvapením, že je tiež najlepším mestom pre život.

Každoročný prieskum EIU zohľadňuje 30 rôznych faktorov týkajúcich sa bezpečnosti, zdravotnej starostlivosti, vzdelávacích zdrojov, infraštruktúry a životného prostredia. Počas posledných 10 rokov sa Melbourne, Vancouver a Viedeň bežne umiestňujú na prvých troch miestach pričom o prvú priečku sa vždy striedali Vancouver a Melbourne. Okrem Viedne v tohto ročnom rebríčku zažiarilo aj mesto Osaka.

Viedeň je jedným z dvoch európskych miest, ktoré sa dostali do prvej desiatky (ďalšia je Kodaň na deviatom mieste). Ostatných osem je rozdelených medzi Kanadu a Austráliu.

Ak ste Viedeň ešte nenavštívili, určite sa tam vyberte na Vianočne trhy, ktoré sú každoročným nezabudnuteľným zážitkom. Autobusom vás cesta vyjde na pár eur.

Čítajte tiež:

Spoznajte s nami TO NAJ vo Viedni!

Dôvod prečo ľudia podvádzajú – vedecky overený

26 turistických atrakcií, ktoré sa určite oplatí vidieť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ