Dôvod prečo ľudia podvádzajú – vedecky overený

0
2613

Viete spoznať výstražné znamenia podvádzania? Podvädzajú skor ľudia, ktorí sa usadili príliš skoro, alebo chladné, vypočítavé tipy, ktoré vedia bez problémov zahladiť stopy?

Štúdia zistila, že sú to skutočnosti ľudia, ktorí mali viac sexuálnych partnerov, alebo konajú impulzívne.

Hoci každý vzťah je jedinečný, vedci z University of Queensland študovali, prečo sú ľudia neverní. Zistili, že existujú určité faktory, ktoré naznačujú, že osoba má sklony k podvádzaniu.


Prečítajte si: Reč vášho partnera by mohla byť signálom nevery


 

Podľa zistení publikovaných v British Journal of Psychology, ľudia, ktorí sú impulzívni, môžu podviesť partnera preto, že o vzniknutej situácií jednoducho nepremýšľajú, ale konajú bezprostredne na základe svojich okamžitých emócií a myšlienok.

Navyše tí, ktorí mali v minulosti viac sexuálnych partnerov, majú tendenciu byť neverní a hľadajú ďalších partnerov, pretože si v tejto oblasti vyvinuli určité „zručnosti“.

Nie je prekvapením, že hlavnými dôvodmi podvádzania sú pocity odlúčenia od partnera a nízka spokojnosť vo vzťahu – a vedci tiež zistili, že dĺžka a hĺbka záväzku vzťahov majú minimálny vplyv na vernosť.

Aby pochopili faktory, ktoré viedli jednotlivcov k podvádzaniu, výskumníci spravili štúdiu, medzi heterosexuálnymi jedincami vo veku 17 až 25 rokov, ktorí boli vo vzťahoch.

Okrem problémov vyplývajúcich zo spokojnosti a kompatibility, štúdia tiež zistila, že muži, ktorí podvádzajú sa častejšie s danou osobou aj vyspia.

Avšak, ak ste boli podvedení, môže to byť prospešné – predchádzajúci prieskum zistil, že ženy, ktoré sú podvedené, sa poučia a naučia sa vyberať si lepších partnerov.

Čítajte tiež:

Chcete vedieť, či vám bol partner neverný. Takto ho možno usvedčíte

Táto vec v peňaženke zvýši šancu, že ju v prípade straty dostanete späť

5 mýtov o krmive pre psov, ktoré nie sú pravdivé, podľa veterinára

 

 

 

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ