26 turistických atrakcií, ktoré sa určite oplatí vidieť

0
6744

Všetkým sa to stalo. Konečne sa dostanete do Paríža, a tak sa hneď idete pozrieť na Eiffelovu vežu. Zrazu sa ocitnete v trojhodinových radoch, a keď sa konečne dostanete na vrchol, cítite sa trochu sklamane. Podobných turistických pascí je mnoho a z dovolenky vám môžu odobrať veľa času. Tu vám ponúkame zoznam zostavený cestovateľskými expertmi, ktoré sa napriek davom vidieť predsa len oplatí.

The Shard – Londýn, Veľká Británia

The Shard ponúka nádherný výhľad na Londýn. Väčšina turistov zamieri na vyhliadku, kde musí s davom bojovať o každý kúsok miesta pred oknami. Lepšie spravíte, ak navštívite Gong Bar o poschodie nižšie. Miesto si musíte rezervovať dopredu, ale ak ste v skupine, večer pri dobrých kokteiloch a krásnom výhľade bude určite príjemnejší.

Modrá mešita – Istanbul, Turecko

Istanbul je jediné mesto, ktoré sa nachádza na dvoch kontinentoch. Je to jednoznačne cítiť v spojení kultúr na jeho uliciach. Aj v tomto zaujímavom meste ale veľkolepá Modrá mešita a jej interiér pokrytý prepracovanými mozaikami jednoznačne vyniká.

Záhrady Tivoli – Kodaň, Dánsko

Tivoli patrí medzi najkrajšie zábavné parky sveta. Najlepšou dobou na návštevu je obdobie Vianoc, kedy je celý park prežiarený svetielkami a dekoráciami. Nechýbajú ani výborné kaviarne a reštaurácie, v ktorých sa môžete zahriať.

Park Güell – Barcelona, Španielsko

Na svete nie je žiadne iné podobné miesto. Tieto verejné parky a záhrady boli navrhnuté Antoniom Gaudím a obsahujú jedinečnú organickú architektúru hrajúcu všetkými farbami.

Hagia Sofia – Istanbul, Turecko

Hagia Sofia bola počas svojej tritisícročnej histórie kostolom, mešitou, a teraz je z nej múzeum.  Jej skvostné ornamenty a históriu jednoducho musíte zažiť na vlastné oči.

Giant’s Causeway – Severné Írsko

Zabudnite na dlhé rady a drahé lístky, túto nádheru môžete zažiť zadarmo. Popularita tohto chodníka vzrástla po tom, ako sa tu natáčal seriál Hry o tróny, napriek tomu tu nezažijete tlačenicu.

Galéria Uffizi – Florencia, Taliansko

Do tejto galérie si našťastie môžete zakúpiť lístok, vďaka ktorému nebudete stáť v radoch, ktoré môžu trvať až pol dňa. Galéria Uffizi je jednou z najnavštevovanejších na svete, denne ňou prejde aj 10000 návštevníkov. Aby ste prešli celú zbierku, pripravte sa aspoň na dve návštevy.

Pamukkale –  Turecko

Pamukkale je najnavštevovanejšou atrakciou v Turecku. Ak sa teda chcete vyhnúť davom, ktoré obvykle dorazia okolo obeda, prespite v blízkej dedine a navštívte tento geologický fenomén ráno.

Pompeje – Taliansko

Ak máte záujem o dejiny, určite musíte Pompeje navštíviť. Keď si nájdete miesto na posedenie a trochu počkáte, môžete tu napriek davom zažiť chvíle ticha a prepojenia s históriou.

Camden Lock a Market – Londýn, Veľká Británia

Camden je svetovo známy ako miesto, kde si môžete kúpiť výstredné oblečenie a originálne darčeky. Nájdete tu aj jedinečné starožitnosti a sobotňajšie trhy sú plné výborného jedla.

Edinburský hrad – Edinburgh, Veľká Británia

Tento hrad vám ponúkne úžasné výhľady, ako aj hlboký náhľad do histórie Škótska.

La Sagrada Familia –  Barcelona, Španielsko

Stavba tohto najväčšieho rímskokatolíckeho kostola začala v roku 1882 a stále trvá, Navrhol ho architekt Antonio Gaudí a naozaj ho potrebujete vidieť naživo.

Katedrála Di Santa Maria Del Fiore – Florencia, Taliansko

Katedrály sa vďaka svojej veľkoleposti a zachyteniu histórie často oplatí vidieť viac ako múzeá. A veľkoleposť tejto katedrály, podobne ako u La Sagrada Familia, jednoducho fotky nezachytia.

Oia – ostrov Santorini, Grécko

Na ostrove Santorini nájdete jedinečné modrobiele mestá Fira a Oia, ktoré by každý mal vidieť aspoň raz v živote. Tento ostrov má naozaj všetko: úžasnú kultúru, slnečné počasie a pokojnú atmosféru, pri ktorej si naozaj oddýchnete.

Palác Pena – Sintra, Portugalsko

Navštíviť tento palác je ako vstúpiť do rozprávky. Umiestnený v horách nad Sintrou ponúka nádherné výhľady a jeho pastelové farby a extravagantná architektúra sa úžasne fotia.

. . #IHaveThisThingWithHedges . . Jardins du Manoir d'Eyrignac, Salignac Eyvigues (Dordogne), France . Les Jardins d'Eyringnac is an impressive topiary garden in the Dordogne region of France. The gardens, begun in the 18th century, were inspired by the Italian gardens which were popular at the time. . The image above is known as the Avenue of the Hornbeams and is Eyrignac's most well-known garden. . The gardens have been awarded the prestigious 'Jardins Remarquables'.© . . . Source/Credit/Image: Eyrignac.com, Eric Durand-Guilbert via Flickr . #ManoirdEyrignac #JardinsRemarquables #HealingGardens #GardensForPTSD #LessIsMore #climbingrose #parterre #hedge #boxwood #topiary #buxus #landscape_lovers #style #elegant #europa #savoygardens #jardin #travel #savoyhomesandgardens #madrid #gardening #paris #instagarden #Photooftheday #london #instadaily #instagood #bestoftheday #trees

A post shared by kristina anne jennifer cook (@savoygardens) on

Jardins du Manoir dEyrignac – Dordogne, Francúzsko

Tieto upravované záhrady plné nádherných jazierok sú skutočný skvost. Už 22 generácií sa o ne stará tá istá rodina. Určite si ich nenechajte ujsť.

Kráľovský palác – Madrid, Španielsko

Kráľovský palác v Madride je najväčší v Európe. A ak ho navštívite skoro ráno, nebudete musieť čakať v dlhých radoch.

Sainte-Chapelle – Paríž, Francúzsko

Táto kaplnka je jednou z najkrajších atrakcií Paríža. Napriek tomu nie je veľmi známa, a preto nie je preplnená turistami. Jej vitráže vás určite očaria.

Canal Grande –  Benátky, Taliansko

V lete sa pripravte na obrovské davy a stovky lodí v kanáloch. Ale to samotné je jav, ktorý sa oplatí vidieť.

Výkrik – Oslo, Nórsko

Pri niektorých maľbách vystojíte rady len na to, aby ste na sekundu videli nejasný portrét ponad  vlasy ostatných turistov. Ale Výkrik, namaľovaný Edvardom Munchom, sa oplatí vidieť. Mimo tohto obrazu je Národná galéria v Osle plná toľkých úžasných obrazov, že tu pokojne strávite aj týždeň.

Louvre – Paríž, Francúzsko

Ak chcete Louvre prejsť celý, potrebujete niekoľko návštev. Aby ste predišli strácaniu už tak drahocenného času, kúpte si lístky vopred.

Big Ben – Londýn, Veľká Británia

Počas najbližších 4 rokov budú na Big Ben prebiehať opravy, takže bude obklopený lešením. Napriek tomu sa oplatí vidieť a ak sa poprechádzate popri Temži, určite nájdete menej frekventované miesto, kde sa výhľadom naň môžete pokojne pokochať.

Cinque Terre – Taliansko

Cinque Terre pozostáva z piatich rybárskych dediniek, ktoré sú dokonale fotogenické snáď z každého uhla.

Seljalandsfoss – Island

Veľkoleposť a krása vodopádu Seljalandsfoss je neopísateľná. Ak môžete, príďte sa naň pozrieť počas letného polnočného slnka.

Musée Rodin – Paríž, Francúzsko

Toto múzeum budete chcieť navštíviť opakovane. Okrem úžasných zbierok má pokojnú atmosféru, nádherné budovy a krásne udržiavané záhrady.

Vatikán

Tento mestský štát by každý mal navštíviť aspoň raz za život. So svojimi pôsobivými múzeami a kostolmi vzbudí Vatikán úctu u každého. Určite nezabudnite na návštevu Baziliky svätého Petra, najväčšieho kostola na svete.

Čítajte tiež:

Ako zistiť, či chodíte s chorobne konfliktným človekom

4 veci, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete zbierať nalietané kilometre

Knižná novinka : Schudni vďaka tukom


Zdroj: http://www.businessinsider.com/popular-european-tourist-hotspots-that-are-worth-the-queues-2018-1/#vatican-city-26

ZANECHAŤ ODPOVEĎ