Tip na výlet. Na potulkách po maďarských mestách

0
7782

Kam na výlet do Maďarska

Veľké uhorské kráľovstvo po sebe zanechalo kus histórie. K tomu si prirátajme bohatú sieť aquaparkov a pivnice s lahodnými vínami a hneď máme námet na dovolenku plnú zážitkov. Potulky po maďarských mestách totiž odhalia duchaplný život našich južných susedov.

Žiadne víza, hraničné kontroly ani čakanie na letisku. Stačí navštíviť zmenáreň, natankovať plnú nádrž a pribaliť si základné znalosti angličtiny. Potom sa môžete vydať na veľký road trip po najkrajších maďarských mestách, v ktorých vás čaká stretnutie s jedinečnou kultúrou, osviežujúci wellness v netradičných podobách či návrat do čias Uhorska.  

budapest

Kam na výlet do Maďarska

Budapešť

Slávna metropola, ktorú pri potulkách Maďarskom nesmiete vynechať. Známe architektonické skvosty ako Budínsky hrad, Matyášov chrám, Most Slobody alebo Parlament sú len zlomkom toho, čo láka turistov z celého sveta. Okrem množstva pamiatok je v hre aj úžasné Tropicarium, výletné plavby po Dunaji a tradičná maďarská kuchyňa.


Tip redakcie: Prinášame vám tie NAJ miesta v Budapešti. Tieto nevynechajte!


Gyor

Győr 

Zhruba hodinku od Bratislavy sa nachádza obľúbený Győr, ktorý je tradičným cieľom turistov. Tých láka jeho bohatá história, ktorá na vás v podobe kostolov a kultúrnych budov číha na každom kroku. Mesto je známe aj početnými vodnými zdrojmi a cenovo výhodnými wellness centrami.

miskolc

Miškolc

Po hodinke cesty, no tentoraz z Košíc, zakotvíme v ďalšom krásnom meste plnom inšpirácie. Reč je o Miškolci, treťom najväčšom meste, opradenom tradujúcimi sa legendami o jeho neuveriteľných príbehoch. Uveriť však môžete reálnemu pohľadu na mnohé pamiatky, jaskynné kúpele či krásy susediaceho Národného parku Bükki.

debrecin

Debrecín 

Juhovýchodne od Miškolca, len 30 km od rumunských hraníc, nájdete ešte jedno fascinujúce mesto. Ide o Debrecín známy svojou typickou architektúrou, kúpeľami a veľkou botanickou záhradou. Poteší aj sieť vinární či blízkosť Národného parku Hortobágiy, ktorý je najstarším národným parkom v celom Maďarsku. 


Tip redakcie: Tip na výlet 3v1: Srbsko, Macedónsko a Albánsko v jednom


Segedin

Segedín 

Medzi najväčšími a najkrajšími mestami nechýba ani Segedín, ktorý leží tesne pri rumunských a srbských hraniciach. V jeho útrobách sa skrývajú nádherné sakrálne stavby ako Segedínska katedrála a Segedínska synagóga. Poteší aj návšteva hradného múzea či výlet za atmosférou jazera Fehér.

pecs

Pécs

Potulky po maďarských mestách môžete uzavrieť mestom s polohou na úpätí pohoria Mecsek. Ako jedno z mála župných miest ponúka možnosť nadýchnuť sa horského vzduchu, čo však nie je jediným lákadlom. Mesto je plné múzeí a pamiatok, po ktorých návšteve príde vhod osvieženie na tradičný maďarský spôsob. Veď si aj zaslúžite po takej dlhej ceste naprieč celou krajinou.  

Čítajte tiež:

Kto chcel ukradnúť kráľovninu bielizeň? 20 zaujímavostí o Buckinghamskom paláci

Porodila v lietadle a dostala za to letenky zadarmo