Chiara Ferragni: Z blogerky módnou ikonou

0
1631
Ohodnoť článok

Keď v roku 2009 zakladala talianska študentka práva Chiara Ferragni svoj blog o móde s názvom The Blonde Salad, zrejme ani len nesnívala o tom, čo všetko sa jej vďaka nemu raz podarí. Z Chiary sa stala nielen celosvetovo úspešná módna blogerka, ale podarilo sa jej vytvoriť hotové módne impérium.


Tip redakcie: Tajomstvá polyglotov: Ako sa naučiť cudzie jazyky rýchlo a efektívne


Chiara Ferragni mala vždy cit pre módu, ktorý vraj zdedila po svojej mame. V roku 2009 preto spustila svoj blog The Blonde Salad, na ktorom sa mohla realizovať a uverejňovať svoje outfity a inšpirácie. Jej blog sa čoskoro zaradil medzi najnavštevovanejšie nielen v Taliansku, ale aj vo svete. Počet fanúšikov rapídne stúpal a bol to práve jej vtedajší priateľ, Riccardo Pozzoli, kto Chiaru posmelil, aby svoje hobby premenila na seriózny biznis.

36940316 - milan, italy - february 25: people gather outside alberta ferretti fashion show building for milan women's fashion week on february 25, 2015  in milan.

Napriek poslednému ročníku štúdia práva na Bocconi University sa preto Chiara rozhodla namiesto ukončenia štúdia naplno venovať budovaniu vlastnej značky. Vyplatilo sa. Chiare sa v rekordnom čase podarilo vybudovať niekoľko miliónový biznis a stala sa z nej jedna z najvplyvnejších žien módneho priemyslu. Dnes má Chiara Ferragni vlastnú značku obuvi, dostala sa na titulku viacerých popredných magazínov a pravidelne spolupracuje s tými najluxusnejšími módnymi domami ako Christian Dior, Louis Vuitton, Chanel či Tommy Hilfiger. Pochváliť sa môže aj tým, že sa jej ako prvej blogerke na svete podarilo dostať na titulku Vogue.

68953183 - chiara ferragni at the art of elysium celebrating the 10th anniversary held at the red studios in los angeles, usa on january 7, 2017.

V čom teda spočíva tajomstvo jej úspechu? V prvom rade má za sebou tím ľudí, ktorým dôveruje, no početnému zástupu fanúšikov zrejme vďačí najmä vďaka svojmu „bábikovskému“ vzhľadu, nekonečnej vášni pre módu a závideniahodnému šatníku. Len na Instagrame ju sleduje viac ako 8,5 miliónov ľudí, a práve vďaka sociálnym médiám sa Chiara stala úspešnou „digitálnou“ podnikateľkou. Niet divu, že ju časopis Forbes v roku 2015 zaradil do zoznamu „30 pod 30“, ktorým oceňuje 30 najúspešnejších mladých ľudí pod 30 rokov. Len za rok 2016 Chiara údajne zarobila viac ako 10 miliónov dolárov.

Z Chiarinho blogu sa medzitým stal lifestylový online magazín, no je to predovšetkým jej vlastná značka luxusnej obuvi, ktorej vďačí za väčšinu svojich príjmov. Navyše, minulý rok sa stala tvárou značiek Pantene a Amazon, a spoločnosť Mattel dokonca vyrobila aj Barbie Chiaru. Je teda nepochybné, že Chiara zmenila doterajšie pravidlá módneho biznisu. A ako sama často hovorí – spomaliť rozhodne neplánuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ