Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti zvyšujú nároky

0
1811
aktuality.sk
aktuality.sk

Myslenie zákazníkov realitného trhu sa výrazne zmenilo. Záujemca už nie je naivný a pri kúpe presne vie, čo od nehnuteľnosti očakáva.

S kúpou nehnuteľnosti sa spája obrovská zodpovednosť, ktorá núti kupujúcich k dôkladnej príprave na takýto krok. Záujemcovia nenechávajú nič na náhodu a na základe pribúdajúcich skúsenosti a dlhoročného pozorovania vývoja na realitnom trhu začali meniť svoju stratégiu vedúcu k uzatvoreniu výhodnejšieho obchodu. Predávajúci si tak musia postupne zvykať na rastúce nároky a tomu aj prispôsobiť stav ponúkaných nehnuteľností.

 

Bez strachu vyjednávať o cene

Časy, keď si majitelia nehnuteľností pri predaji kládli podmienky, sa už dávno skončili. Dnes majú kupujúci oveľa väčšiu odvahu a neboja sa rokovať o cene a dokonca ju týmto spôsobom častokrát znížiť. Pomáha im pri tom aj široká ponuka, ktorá im dáva omnoho väčší výber, čo samozrejme vytvára lepšiu pozíciu pri vyjednávaní.

 

Predajca zaboduje serióznym prístupom

 Seriózny prístup a zodpovedné riešenie všetkých náležitostí okolo obchodu je momentálne vyhľadávané vo veľkom. Majitelia nehnuteľností, ktorí priznajú skryté závady a otvorene dokážu prezentovať nedostatky daného objektu, majú u záujemcov oveľa lepšie šance na uskutočnenie obchodu.

 

mojdom.zoznam.sk
mojdom.zoznam.sk

Pomáha spolupráca s odborníkmi

 Záujemca, ktorý berie serióznu kúpu nehnuteľnosti úplne vážne, si potrpí na prizvaní rôznych odborníkov pracujúcich v danej oblasti. Práve ich služby mu pomôžu so zhodnotením danej ponuky a poradia mu, či sa oplatí kupovať nehnuteľnosť za daných podmienok. Medzi týmito profesionálmi sa najčastejšie objavujú znalci, ktorí vypracúvajú nezávislé posudky hodnotiace trhovú hodnotu a takisto inšpektori, ktorí sa orientujú na technickú inšpekciu daného objektu.

reality.etrend.sk
reality.etrend.sk

Prispôsobovať sa musia aj developeri

Vzhľadom na stúpajúce nároky kupujúcich musia zabrať aj developeri, od ktorých sa očakáva neustála inovácia. Novým projektom by nemali chýbať rôzne stavebné a technické zlepšenia, hľadanie zaujímavých lokalít a najmä dôraz na dispozíciu, čo ocení každý zákazník. Investori však s týmito požiadavkami nemajú žiadny problém, pretože vzhľadom na vynaloženú snahu získať zákazníka spravia všetko pre jeho spokojnosť.

 

Ani banky už nie sú na koni

 Nie sú to len predávajúci, ktorí musia mnohokrát ustúpiť a prispôsobiť sa zákazníkom. Týka sa to aj bánk, ktoré sa bijú o nových žiadateľov a chcú schváliť čo najväčší objem úverov na bývanie. Žiadatelia totiž pochopili svoje možnosti aj pri rokovaní s bankami a dnes si dovolia oveľa viac ako v minulosti. Názor, že poskytovatelia držia svojich klientov v šachu je mylný, pretože tí sa v prípade nespokojnosti hneď obrátia na konkurenciu a to žiadna banka nechce.