Projekt Slnečnice – útulné bývanie v pokojnej časti Petržalky

1
10514

Bývanie, ktoré vám zmení pohľad na život. Presne takýto scenár čaká kupujúcich, ktorí sa rozhodli pre byt z komplexu Slnečnice. Jeden z najlepších petržalských projektov ponúka moderné bývanie na štandardnej úrovni so všetkým, čo k tomu patrí. 

03

Zoznam realít v bratislavskej Petržalke pravidelne dopĺňajú nové byty. Medzi najznámejšie projekty patria práve Slnečnice, ktoré rozšírili aktuálnu ponuku na miestnom bytovom trhu a kupujúcim dávajú možnosť presťahovať sa za svojim snom. Prečo aj nie, veď podobných projektov s tak vysokou úrovňou v meste až tak veľa nie je. 

Bývanie v tichej lokalite na okraji Petržalky

Aj napriek tomu, že Petržalka je známa svojou hustou zástavbou, autori projektu našli ideálnu polohu, ktorá má obyvateľom poskytnúť viac pokoja a súkromia. Niektorí dokonca bývanie v tejto lokalite prirovnávajú k životu na predmestí, no nie na úkor dostupnosti služieb a dobrej dopravnej situácie. Práve to robí projekt výnimočným a priťahuje desiatky mladých rodín.  

 Projekt Slnečnice v skratke:

– projekt je rozdelený na dve časti, Zóna ViladomyZóna Mesto

– prvý obytný dom A1 v Zóne Mesto má byť dokončený túto jar

– v Zóne Viladomy vyrástli obytné domy postavené v 3 etapách

–  v predaji sú desiatky bytových priestorov s počtom izieb od 1 do 5

– súčasťou projektu Slnečnice sú aj moderné obchodné priestory

Čo prináša bývanie v komplexe Slnečnice

– útulne priestory v moderných bytoch s rôznou výmerou

– dobrá občianska vybavenosť vrátane viacerých obchodov

– bývanie plné parkov a zelených alejí vo vnútroblokoch

– život v blízkosti prírody, no len 10 minút autom do mesta

– ihriská a športoviská situované priamo v obytných zónach


TIP redakcie: Inšpiratívny byt od ateliéru DOBRÝ INTERIÉR

O návrh bytov sa postaral DOBRÝ INTERIÉR

Sen o útulnom bývaní sa novým majiteľom splní aj vďaka skvelej práci architektov z ateliéru DOBRÝ INTERIÉR. Tí sa podieľali na návrhu samotných bytových priestorov, ktoré majú odrážať moderný obraz celého projektu aj zvnútra.

Farebné zladenie bytu sprevádza dôraz na dominanciu bielej, ktorá je citlivo kombinovaná výhradne tmavšími doplnkami. Za pozornosť stojí takisto aj voľba materiálov, medzi ktorými vyniká najmä hrejivé drevo v svetlo-žltom prevedení.

Spálňa – Hojné využitie dreva ako estetického a zároveň praktického pomocníka nájdeme najmä v spálni. Okrem elegancie poteší aj skromný pracovný kútik a pekný výhľad na okolie.

09

Obývacia izba – Elegantne zariadená obývačka prepojená s priestranným balkónom je oázou pokoja. Aj v nej bola využitá účelová kombinácia bielych stien, tmavých odtieňov a doplnkov z dreva. 

02

 04

Kúpeľňa – Štýlová biela kúpeľňa žiari neutralitou, ktorá je príjemne obohatená drevenou skrinkou. Oceniť musíme aj efektívne využitie priestoru, ktoré ponúka slobodný a bezpečný pohyb po priestore.

11

Kuchyňa – Žiara lesklej bielej farby púta pozornosť aj v kuchyni, ktorej minimalistický ráz ostal zachovaný. K zútulneniu priestoru prispelo ešte zapojenie dreva a prostredie obohatila aj dvojica čiernych lustrov.

01

Chodba – Dlhá a úzka chodba sa mohla javiť ako dispozičný problém, no ten sa vyriešil doplnením zrkadiel. Vďaka nim je tento priestor oveľa viac presvetlený a opticky vzbudzuje širší dojem. 

06

Pohľad na tento 4-izbový objekt, ktorý podľa Ing. arch. Michala Feketeho najskôr vystihne prívlastok „útulný kontrast,“ je ideálnym príkladom moderného bývania. Predstavený byt je typickou modernou domácnosťou zariadenou v nadčasovom duchu, ktorá ponúka ten najlepší príklad toho, ako sa býva v Slnečniciach.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si päť dokonalých spální, ktoré vyrazili našej redakcii dych

Stromy v dome a byte, je to možné?

Comments are closed.