Plánujete menšie rekonštrukcie v dome či byte? Skúste zimu

0
1725

Ak celý rok plánujete rekonštrukcie vo svojom dome, či byte, a stále to odkladáte, skúste to teraz, alebo v priebehu januára a februára. Mnohí majitelia domov a bytov sa odhodlajú na výmenu rozvodov elektrickej siete, vodovodnej sústavy, odpadov,či na niektoré druhy rekonštrukčných prác na jar, alebo v priebehu roka. Je to podmienené aj tým, že v chladnejšom období ľudia neradi rozbombardujú svoj dom, ak v ňom stále bývajú. V niektorom prípade sa však oplatí robiť úpravy teraz.

Nižšie ceny práce a lepšia dostupnosť robotníkov
Na zimu má mnoho robotníkov a odborníkov voľno. Avšak nechcené. Malý dopyt po ich práci spôsobuje, že napríklad elektrikári, alebo kúrenári majú menej práce už počas treskúcej zimy so samotnou výstavbou. Mnohí robotníci sú bez práce a čakajú len na jar. Pritom väčšina z nich je odkázaných práve na príležitostné zárobky. Celé partie a firmy taktiež vyhľadávajú zákazky na zimu, aby zostali neustále v práci. V prípade, že máte dom neobývaný a chcete na ňom stihnúť viacej práce, práve zima ponúka možnosti. Otepľovanie zo zimy nerobí tak zákerné obdobie, ako kedysi. Mnoho prác sa dá zvládnuť aj za chladného počasia a pokiaľ je nehnuteľnosť aspoň čiastočne obývateľná, často to robotníkom postačí.

Skúste sa dohodnúť so šikovnými majstrami a firmami na výhodných cenových ponukách počas zimných mesiacov. Chytrí ľudia,ktorí chcú zároveň ušetriť si tak môžu viac dovoliť. Želáme veľa šťastia pri hľadaní ozaj šikovných majstrov, ktorým sa v prípade skutočnej šikovnosti oplatí aj priplatiť. Šikovne a dobre odvedená práca sa ešte niekoľko krát vráti oproti neodborným zásahom a fušérskej práci.