Dexia banka si mení názov na Prima banka

1
2477

Slovenská banka Dexia, ktorá bola v minulosti súčasťou medzinárodnej siete Dexia, ale pred časom sa osamostatnila, nakoniec predsa len mení názov. V čase, kedy zahraničná Dexia oznámila hospodárske problémy si mnohí mysleli aj u nás na Slovensku, že sa problémy týkajú aj našej banky. Tým, že sa osamostatnila však priniesla viac istoty ľuďom a najmä obciam, školám a mestám. Tie totiž majú v banke svoje podiely, aj účty škôl sú zväčša vedené práve v Dexii.

Na zmenu mena upozorňuje reklama s výrazne uhladeným elegánom s prepožičaným dabingovým hlasom podobne, ako bola stavaná aj reklama predchádzajúca, kde jeden opakoval po druhom. Pritom obaja sedeli za stolom v strede banky, za stolom za akým sedia čakajúci klienti, bez počítača, len s pár letákmi. Nešlo o stôl za akým v banke sedia klient a pracovník banky. Reklama tak vyzerala skôr ako keby sa jeden klient s druhým čakajúcim na poradie hrali na „Banku a klienta“. Nová reklama je o jednej osobe o jednej ale zase zásadnej informácii. O zmene názvu a zmene farby z modrej na zelenú, čo sa bude musieť prejaviť aj v internet bankingoch ostatných bánk, na novom bankovom webe, celkovo dizajne pobočiek, farebnej výzdobe, na perách, papieroch, vizitkách a všetkom ďalšom. Zmena názvu veľa stojí námahy, aj peňazí, tak držme palce Dexii, aby sa jej to bezproblémov podarilo.

Plus osobný názor: Dávnejšie banka lákala študentov na výhodný študentský účet Axion, v ktorom sa mnohí mladí sklamali pre vysoké mesačné poplatky už len za vedenie účtu, za každú pripísanú korunu, alebo za každý výber z bankomatu. Dnes prináša banka aj novinku, pri ktorej si za cenu len niečo vyššiu ako 3 € mesačne môžete obstarať všetky služby banky a bezplatné výbery (tentoraz všetky) z Dexia bankomatov. Kým niektorých klientov banky to skôr uráža ako teší (môžu za to spomínané poplatky nie len na študentskom účte ale aj ďalších), mnohí vrátane nás dúfajú, že zmena názvu by mohla priniesť aj zaujímavejšie služby a hlavne rozumnejší cenník.

Comments are closed.