Ako oživiť príbytok a nevyprázdniť si peňaženku

0
4314

Stereotyp často ubíja, a to nielen v práci, ale aj v našich príbytkoch. Niekto mení zariadenie častejšie, niekto s ním nepohne aj desiatky rokov. Pokiaľ sa nám žiada zmena, nemusíme hneď kupovať nový nábytok. Celková rekonštrukcia je finančne aj časovo náročná, a tak si ju často nemôžeme dovoliť. Vzhľad a atmosféru interiéru však veľmi ovplyvňujú doplnky, ktoré dokážu aj z napohľad starého či nevkusného zariadenia vyčariť útulný a štýlový priestor.

Závesy sú základ

Pokiaľ hovoríme o interiérových doplnkoch, textílie sú snáď ich najdôležitejšou súčasťou. Vhodne zvolené  moderné záclony a závesy zútulnia a zvýraznia každý priestor. Stávajú sa akousi dominantou a často sú prvým doplnkom, ktorý si človek po vstupe do miestnosti všimne. Podľa spoločnosti Ambiente je dôležité práve to, aby boli dostatočne viditeľné a naplno tak ukázali svoju jedinečnosť a krásu. Netreba však zabúdať, že ich úlohou nie je len estetická funkcia, ale aj tieniaca. Slnečné lúče si rád vychutná takmer každý, no občas sa aj pred nimi treba ukryť.

zavesy-zaclony-ambiente.sk

Nebojte sa farieb a vzorov

Mnoho ľudí kráča s dobou a svoj príbytok si chce zariadiť čo najmodernejšie. Moderné záclony, sedacia súprava, nábytok. Čo je však v dnešnej dobe moderné? Ako dôležitejšia vlastnosť sa preto javí nadčasovosť. Pri neustále sa meniacich trendoch ju ocenia mnohí. Výhodou je, že nadčasovosť sa dostala do mnohých štýlov, a preto nie je náročné nájsť ju v minimalizme, ale ani v extravagancii. Pokiaľ ste zástancami neutrálnych farieb a jednoduchosti, pokojne ich využite aj pri výbere závesov a záclon. Minimalizmus však krásne ladí s výraznými doplnkami, a práve farebné či vzorované kúsky krásne oživia aj jednoducho zariadený priestor. Aj spoločnosť Ambiente hovorí, že práve záclonami a závesmi je možné priniesť do miestnosti farebnosť, ktorá jej dodá štýl a jedinečnú atmosféru.

zaclony-ambiente.sk (2)

Zbierajte názory a inšpirácie

Dnešná doba nám ponúka nespočetne veľa možností, z ktorých je niekedy ťažké vybrať tú najlepšiu. Ak aj máte určitú predstavu, no napriek tomu sa neviete rozhodnúť medzi klasickými či modernými záclonami, príp. si nie ste istí, aký typ závesu by sa do vášho domova hodil, nebojte sa spýtať na názor rodiny, priateľov či priamo odborníkov. Možno vám vnuknú ideu, vďaka ktorej váš príbytok získa tú pravú atmosféru.