Hľadáme vhodnú investíciu medzi bytmi

0
2067

investicie

Kúpa bytu už dávno nespĺňa účel len ako zaobstaranie nehnuteľnosti určenej na bývanie. Jej význam spočíva v ideálnej možnosti premeniť tento krok na finančne výhodnú investíciu, ktorá majiteľovi  umožní zhodnotiť svoj majetok. 

Slovenský realitný trh je momentálne vo výbornej forme, čoho odrazom je aj rastúci záujem o kúpu bytu. Nároky kupujúcich sa však výrazne zvýšili a ich cieľom nie je len výber objektu vhodného na komfortné bývanie. Požiadavky sa spájajú s kúpou, ktorej výsledkom je voľba bytu ponúkajúceho aj investičný potenciál do budúcnosti. My vám prinášame krátky prehľad toho, ako sa dá nájsť ideálny objekt spájajúci kvalitné bývanie s týmto potenciálom.

 

Najsilnejší dopyt je po 2-izbových bytoch

Ak chceme medzi bytmi hľadať najlepšiu formu investície, potom by sme mali staviť na 2-izbový objekt. V tejto kategórií nájdeme byty ponúkajúce skvelú príležitosť na zhodnotenie, no v každom prípade je investícia závislá od viacerých faktorov. Avšak práve 2-izbové byty sú aktuálne najžiadanejšie a majitelia ich kupujú ako výhodnú príležitosť dobre investovať.

 

Dobrou investíciou je byt v atraktívnej lokalite

Ako sme spomínali, potenciál bytu závisí od viacerých faktorov. Tým najdôležitejším je práve lokalita, ktorá pri stanovení ceny bytu zohráva kľúčovú úlohu. Nie náhodou je dopyt najvyšší v lukratívnych lokalitách, v ktorých sa počíta s nárastom životnej úrovne, čím stúpa hodnota miestnych nehnuteľností.

 

Podľa čoho spoznáte atraktívnu lokalitu :

  • občianska vybavenosť na najvyššej úrovni
  • dobré dopravné spojenie do centra mesta
  • pokojné a zdravé životné prostredie v okolí
  • bezpečná lokalita s čo najnižšou kriminalitou

 byvanie

Novostavba sa jednoznačne vyplatí 

Odhliadnuc od lokality a ďalších faktorov ovplyvňujúcich rozhodnutie, dôležitým kritériom je vek objektu. Rozdielov medzi novostavbou a starším bytom je viac a práve tie sú motiváciou pri výbere novostavby aj napriek vyššej cene.

 

Výhody novostavieb oproti starším bytom :

– kvalitatívna úroveň a komfort bývania sú podstatne lepšie

– pri realizácií nových bytov sa kladie dôraz na úsporu energií

– čím je byt mladší, tým môže rýchlejšie rásť jeho trhová cena

 

V súčasnosti zažívame jedno z najlepších období na kúpu bytu, pretože kvalita novostavieb rastie bez toho, aby sa dramaticky zvyšovali ceny. Aj keď k istému zdražovaniu dochádza, ide o pomalé tempo, ktoré kupujúcim zatiaľ umožňuje brať kúpu ako výhodnú investíciu. Tá sa začne zhodnocovať po očakávanom zdražovaní bývania, kedy majitelia pocítia význam tohto kroku a na investícií do bytu celkom slušne získajú.