Dom na pláži stojí rovnako ako byt v Bratislave

0
3023

dom na plazi

Chcete si splniť detský sen a prenajať si dom na pláži? Stále však bývate v malej prenajatej garsónke v Petržalke a lámete si hlavu nad tým, kde zobrať toľko peňazí na to, aby ste si mohli dovoliť bývať v dome na pláži niekde v trópoch? Redakcia Zaujímavosti má pre vás dobrú správu – nemusíte urobiť pre to vôbec nič. Stačí sa zbaliť a odísť. Ako je to však možné?

Predražené bývanie v Bratislave verzus bývanie pri rovníku

Ak si myslíte, že ste si našli super podnájom v Bratislave a platíte iba tristo eur mesačne za malý byt, kde máte sotva svoje súkromie, mýlite sa. Veľa ľudí v západnej Európe už prišlo na to, že ak sa odsťahujú do Ázie, môžu si za rovnaké peniaze dovoliť oveľa, oveľa viac. Ak ste boli na dovolenke v Thajsku a rozmýšľali nad tým, prečo je tam toľko nemeckých dôchodcov, určite ste prišli na to, že tu trávia celú zimu. Veľa dôchodcov z celého sveta sa počas chladného počasia presťahuje do trópov, kde si s kamarátmi alebo rodinou prenajmú dom na pláži, a trávia tu celú zimu až dovtedy, kým sa v Európe neoteplí. Prečo však práve Ázia a nie napríklad Stredná Amerika a Karibik? Ázia je neporovnateľne lacnejšia a bezpečnejšia. Kriminalita je tu veľmi nízka a životné náklady tiež. Zoberme si príklad Filipín – hľadáte apartmán na pláži či veľký dom s bazénom? Cez portál airbnb si môžete vyfiltrovať mnohé ponuky podľa vašich finančných možností a určite nájdete dom svojich snov, ktorý si môžete prenajať hoci aj na celú zimu. Aký bude váš mesačný nájom? Podobný tomu v Bratislave.

dom na plazi

Airbnb otvára možnosti dlhodobého cestovania a bývania za rozumnú cenu

Bývanie na Filipínach je vskutku lacné a možno lacnejšie ako napríklad turisticky preťažené Thajsko. Čo však očakávať od apartmánov na Filipínach? Tak ako sme boli prekvapení v redakcii my, budete aj vy. Apartmány s bazénmi, výhľadom na more či úplne hlboko v džungli – to všetko za peniaze porovnateľné bytu v hlavnom meste Slovenska. Priemerná suma 600 eur za mesiac je však veľmi diskutabilná a nájdete tu bývanie aj za menej ako 200 eur. Avšak, aj viac ako dve tisíc. Prečo potom ostávať v Bratislave, kde musíme všetci trpieť dlhé zimy a topiaci sa sneh, keď obrovské množstvá ľudí odchádzajú k rovníku práve v tomto období? Možno by nebolo zlé na pár mesiacov vymeniť studený a tmavý byt v Bratislave za príjemný domček na pláži, kde vás bude každé ráno budiť východ slnka a šum mora.

Zvažovali ste aj vy bývanie v trópoch? Ak áno a už ste pripravení odísť zo studenej Bratislavy, majte jednu vec na pamäti – vlhko. Bývanie v trópoch je teplotne určite veľmi príjemné, no nie každému vyhovuje vysoká vlhkosť vzduchu, ktorá môže pôsobiť miestami až veľmi nepríjemne. Prilepené tričká, ťažké dýchanie a večne zlepené vlasy sú faktory, ktoré si nie každý uvedomí až do momentu, kým sa do trópov nepresťahuje. Avšak, nestojí to za tie raňajky na pláži uprostred januára? Nám v redakcii určite áno.