Ako zavesiť svetlá na stromček? Dizajnér tvrdí, že to celý život robíte zle…

0
1923

Zdobenie vianočného stromčeka vyvoláva otázky. Kedy je správny čas na navodenie vianočnej nálady? Musí byť stromček živý alebo je prípustný aj umelý? Má byť dekorácia štýlová alebo máme cez Vianoce právo skĺznuť ku gýču?

Mysleli ste si, že aspoň pri umiestnení svetiel sa hádam všetci zhodnú? Omyl. Podľa bytového dizajnéra väčšina z nás celý život vešia svetlá zle.

Najbežnejší postup je nasledovný: Začnete od najnižších vetiev a postupne obtáčate svetlá až na vrchol. Bytový dizajnér Francesco Bilotto však tvrdí, že svetlá by mali byť zo stromčeka spustené zhora nadol. „Takto bude každý kúsok stromčeka krásne žiariť a svetlá nezostanú skryté za vetvičkami,“ tvrdí nekonvenčne uvažujúci Bilotto.

Čo je to za nezmysel? Poviete si s podozrením, že svetlá budú rozmiestnené nerovnomerne. Alebo sa bojíte, že skončíte s pásikavým či cik-cak vzorom, čo rozhodne nie je želaný efekt. Tento rok môžete Bilottovu metódu vyskúšať. Ak nebudete spokojní, vráťte sa k tradičnému horizontálnemu riešeniu. Je predsa viac spôsobov ako osvetliť vianočný stromček a kto je Bilotto, aby nám tvrdil, že len ten jeho je správny?

Čítajte tiež:

5 príspevkov, ktoré v roku 2017 dobyli Instagram

Vyrobte si adventný veniec podľa trendov Vianoc 2017

Zdravý alkohol? Vyskúšajte „sachi“


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/christmas/christmas-tree-lights-how-to-dress-decorations-vertical-horizontal-interior-designer-a8094586.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ