5 zaujímavých doplnkov, ktoré sú schopné navodiť pocit pohodlia

0
628

Väčšinu času dnes trávime v uzavretých priestoroch. Z tohto dôvodu je výber materiálov a doplnkov, ktoré nás obklopujú a poskytujú nám potrebné pohodlie, veľmi dôležitý. Pohodlie je predsa jedným z najdôležitejších faktorov pre naše zdravie. A zdravým životným priestorom je vždy miesto, kde sa ľudia cítia čo najpríjemnejšie.

Vytvoriť si ale takéto podmienky všetci nedokážu, preto sme tu s našimi zaujímavými radami a tipmi, ktoré vám s tým určite pomôžu.

Multifunkčný nábytok

V dnešnom svete je potrebné myslieť na všetko dopredu, a preto by mal byť aj nábytok nielen krásny, ale aj funkčný. Mal by obsahovať odkladacie a skladovacie priestory, ktoré nám počas obdobia homeofficu alebo treskúcej zimy rozhodne prídu vhod. Zvoľte preto taburetky s úložným priestorom alebo lavice, ktoré ukrývajú schodíky či ponúkajú nenápadný priestor na odloženie úložných boxov. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Koberce s vlastnou dušou

Plávajúce podlahy či dlažba sa budú aj budúci rok stále držať na výslní, a preto dušu a štýl do priestoru musia priniesť farebné koberce alebo behúne. Koberce vytvoria nielen pohodlie a komfort pre vaše nohy, ale aj farebnosť a útulnosť domova. Do úvahy prichádzajú odvážne veľké farebné obrazce a vzory s jasnými farbami, ktoré budú vo vašej obývačke patriť k najvýraznejším komponentom.

Kombinované obývacie steny

Vymeňte klasiku za niečo jednoduchšie a multifunkčné, aby ste sa mohli prispôsobiť rovnako špecifickému priestoru. Čím viac skriniek s úložným priestorom obývacie steny obsahujú, tým lepšie. IN sú kontrastné dvojfarebné kombinácie, ale rovnako aj drevené verzie. Obývačková stena predstavuje dominantný prvok tejto izby, a preto jej prináleží lesklý, trblietavý a výnimočný vzhľad.

Tmavozelené, nebesky modré či kvetinové vzory doplnkov

Je vedecky dokázané, že trávenie času vo voľnej prírode znižuje hladinu stresu, pomáha vám nájsť jasnosť a omladzuje vašu myseľ a telo. Preniesť si ale prírodu a jej pozitívne účinky do interiéru nie je však vždy jednoduché. Pri troche snahy sa vám to ale určite podarí.

Zelená je predsa farbou prírody, pokoja a relaxácie. V dnešnej vystresovanej dobe, je preto vhodné mať práve doplnky v oddychových častiach ako je obývačka ladené do tmavej zelenej alebo nebesky modrej farby. Kvetinové vzory na stenách či závesoch vnesú do izieb veselosť a individualitu.

Príroda u vás doma

Nakoľko rok začína zimným obdobím a my teraz trávime množstvo času doma, nie je na škodu si v pohodlí domova vypestovať aj zelenú záhradu zo živých črepníkových rastlín. Móda vnášania exteriéru do vnútorných priestorov sa nesie v duchu relaxácie a pokoja.

Nezabudnite ale ani na fakt, že práve obývacia stena a pohovka sú dominantnými znakmi komfortu a pohodlia. Avšak iba dôkladne doladené doplnky dokážu nechať vyniknúť krásu týchto prvkov.

Zdroj obrázku: Interior Design / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ