5 nápadov ako vynoviť detskú izbu rýchlo a lacno!

0
2689

Potešte vaše deti a vytvorte im priestor, ktorý bude podporovať ich kreativitu a fantáziu. Detská izba prechádza množstvom zmien. Od kolísky a nábytku pre bábätká, po police hračiek pre škôlkárov až po písací stôl pre veľkých školákov. Izbu však nemusíte zakaždým prerábať a rekonštruovať. Stačí, ak doplníte zopár zaujímavých prvkov a izbička bude ako nová.

Zdroj: Pexels.com

1. Písací stôl a kvalitná stolička

Detská izba školákov ale i škôlkarov by mala disponovať písacím stolom a stoličkou. Detičky tak dostanú svoj vlastný priestor na kreslenie a učenie sa prvých písmen a číslic. Okrem toho sa naučia ako správne sedieť pri stole. Predškoláci si tu môžu kresliť, lepiť, strihať papiere či využívať rôzne techniky. Sedenie a písanie za stolom bude pre nich v ďalších rokoch už dobre známa činnosť. Stôl bude pre deti symbolom trpezlivosti, kreativity a zábavy.

Zdroj: Pexels.com

2. Veľká tabuľa na kreslenie

Premeňte časť steny na maliarske plátno. Vďaka špeciálnym farbám na tabule môžete vykúzliť z obyčajnej steny veľkú tabuľu na kreslenie. Tabuľa môže byť v bielej alebo čiernej farbe. Deti si na nej môžu kresliť a sa učiť čítať. Napíšte im na tabuľu ich denný rozvrh alebo dôležité povinnosti v domácnosti. Fixky alebo kriedu môžete umyť navlhčenou handričkou a plátno je znovu pripravené na nové náčrty objavov a vynálezov.

Zdroj: Bigstock.com

3. Priestor na hranie

Či už máte doma predškoláka alebo školáka, všetky deti potrebujú svoj vlastný priestor na hranie. Izbu rozdeľte na tri časti: miesto na pracovanie a vzdelávanie, oddychovú časť a miesto na hranie. Všetky hračky by mali byť sústredené v tejto časti miestnosti. Okrem políc s hračkami sem pridajte koberec alebo deku, na ktorej sa budú deti hrať. Ak chcete deti prekvapiť, postavte im v tejto zóne stan alebo bunker. Vytvoríte im ich vlastný priestor, kde môžu sa môžu vyblázniť a rozvíjať svoju osobnosť.

Zdroj: Bigstock.com

4. Nevyhadzujte starý nábytok, prefarbite ho!

Pokiaľ máte v detskej izbe starší nábytok, nevyhadzujte ho. Zoberte do rúk štetec, farby a premeňte ho na nepoznanie. Starší nábytok najprv prebrúste brúskou alebo brúsnym papierom. Prefarbite ho bielou farbou a steny poličiek zas farebne. Starý nábytok tak dostane druhý dych. Ak preferujete provensálsky alebo starodávny štýl, natrite nábytok špeciálnou farbou aby ste dosiahli popukaný vzhľad.

5. Zábavná tapeta do detskej izby

Biele steny ozvláštnite zábavnou detskou tapetou, ktorá sa bude deťom najviac páčiť. V obchodoch alebo na eshopoch ponúkajú množstvo zábavných tapiet s najrôznejšími motívmi. Ak máte doma malého NASA kozmonauta, určite sa poteší raketám a planétam na stene. Samozrejme, tapetami nemusíte vytapetovať celú izbu. Stačí, ak ňou ozdobíte jednu stenu. Je to lacné a jednoduché riešenie, na ktoré zvládnete aj bez odbornej pomoci.

 

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ