TV Markíza spustila ďalšiu televíziu, DAJTO vraj len pre chlapov

10
3113

dajtoVčera Markíza spustila televíziu pre chlapa DAJTO. Trochu zvláštny názov pre televíziu, najmä keď ide skôr o slang a nie reálne slová s nejakým hlbším významom. Možno práve na tom však stavia imidž televízie, ktorá sa od začiatku propagácie tvári ako televízia pre chlapa plná akčných filmov, erotiky a zábavy. Ak nasadené akčné tempo televízii naozaj vydrží, potom držíme palce k úspechu. Markíza zrejme televíziou DAJTO chce vyvážiť televíziu PLUS a DOMA, ktoré sú len pre ženy a z lacných a podľa väčšiny mužov „debilných“ seriálov majú mnohí až nočné mory. Veď koľkí už doma zrušili tieto kanály, ale ochotný sused ich pani domu znova naladil… Teraz prichádza niečo pre mužskú časť divákov. Hneď prvý veľký trhák bol Godzilla. Po pravde sám som si radšej pozrel Godzillu (po štvrtý krát) ako to, čo priniesla televízia JOJ. Tá totiž reklamu na seriál božského režiséra (ktorý žiaľ nepozná slovenskú geografiu a píše výrazne predvídateľne) „Andyho Krausa Pod Povrchom“ už vrcholne prehnala a seriál znechutila skôr, ako začal. Len z ukážok seriálu bolo úplne jasné, čo bude v prvom diely a tak ničím nemohol prekvapiť. Godzilla to vyhrala, imidž televízie tiež.

DAJTO je samozrejme +
Hoci nehodnotím teraz ako plus fakt, že televízia je len pre chlapa, ide najmä o to, že prináša alternatívny program v slovenskom jazyku. Rozšíril sa tak výber toho, čo môže televízia ponúknuť. Dnes napríklad vojnový výnimočný film Most cez rieku Kwai a v budúcnosti akčné seriály, akčné filmy a dokonca aj také lahôdky, ako niektoré kultové snímky. Určite je teda plusom to, že programová výbava je o niečo bohatšia. Len kiež by nám nasadenie DAJTO neodpálilo u nás používaný kanál ČT 1… to totiž nepotešilo.

Promo videá:

10 KOMENTÁRE

 1. Zdravím, ja som volal do t-comu, ak máte program s názvom magio satelit (ak som to dobre pochopil) tak tv DAJTO nieje možné naladiť a v blízkej budúcnosti to vraj ani neplánujú… 🙁

 2. Zdravím vás.Ešte ste len začali a už vás milujem.Musím povedať,že akákoľvek staršia repríza je lepšia ako tie novodobé seriály,kde sa honcuje každý s každým.Reality ktoré hraničia s ľudskou dôstojnosťou sa hnusia mnohým.A preto sa teším,že ste.Vaša diváčka Ana.

 3. nemáš to na MAGIO? skus všetky kanale. ALebo tu je navod:

  Televízia Dajto bude v platforme Magio TV v základnej ponuke Start a bude dostupná od 20. 8. 2012 v priebehu doobedia. Nie je potrebný žiadny úkon zo strany diváka. V prípade, že by sa stanica Dajto nezobrazovala, odporúčame reštarovat Magio Box. Zákazníci Telekom nájdu bližšie informácie o naladení Dajto už onedlho na stránke poskytovateľa http://www.telekom.sk, prípadne sa môžu informovať na zákazníckej linke na tel. č. 0800 123 456 – v pracovné dni od 8.00 h do 21.00 h.

  mne sa TV páči. síce nejaké filmy opakuju ale stále je to lepšie takto, nie vzdy mam cas kanal sledovat a vobec tv. stale lepšie ako pridrbany sultan furt dokola.

 4. dobre sa na ten kanál pozerá. dnes som si pozrel francuzsku komédiu z Korziky o ktorej som ani nevedel. Jeana Rena mám rád. Aj pred tym tam bol nejaky stary film ktory ani nepoznam a dobre sa to pozeralo. moze byt. som spokojny. ale zase nenechavaju cele titulky.

 5. super kamion k tomu spravili, asi ako reklamu, stretol som ho teraz pri nitre, super vyzera! som hladal ze kto to robil

 6. Ahoj,rád by som sledoval Vašu Novú Tv DajTo,ale nemôžem ju nastaviť ani na anténu a ani na mágio,je to škoda,lebo som sa na to tešil 🙁 Nedá sa s tým niečo spraviť aby to bolo dostupné ako Vaše ostatné Tv stanice ako je Doma či samozrejme Markíza. Lebo už tu jedná Tv stanica z STV bola a to STV3 a nestála za nič hlavné ked boli MS v hokeji čo tam stále dávali,ale málo kto to mohol pozerať,lebo tú stanicu nemohol chytiť:( Dúfam,že sa to s tou Vašou novou Tv stanicou DajTo nejako spraví aby to mohol pozerať každý,dakujem za pochopenie z pozdravom Váš verný TV fanúšik Markízi a aj Doma a verím,že aj DajTo 🙂

 7. nechcem robit reklame markízu, či markíze reklamu ale naozaj ma vysielanie oslovilo. Filmy aj seriály, dnes ráno ma potešil pre mňa neznámy krimi seriál so slovenskými hercami, skôr neznáme ksichty a to sa mi páči. Manželka čo sa nakazila od manžela AIDS, to vlastne ešte v inom krimi nebolo čo viem. Dá sa na to pozerať. filmy tiež, programy tiež. Mňa osobne to potešilo. Lebo naozaj ako píšete je to alternatíva. Trochu lepšia alternatíva ku všetkým tým sultánom, chorvátskom trápnom seriáli, mexických a miamských španielskych telenoviel, ktoré nás mamičky či silnejšie sestry nútia v bedni trpieť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ