Slovensko vyhralo nad Českom krásne 3:1, o zlato bojujeme s Rusmi

0
1384

Dnes sa hral rozhodujúci zápas hokejových majstrovstiev pre Slovensko. Mal rozhodnúť, či sa nám ujde jedna z dvoch najcennejších medailí, alebo budeme bojovať o bronzovú medailu. Výnimočne jedno nemenované české médium neprovokovalo svojimi poznámkami a tak sa ani neplnili komentáre urážkami. Atmosféra sa niesla v pokoji, dokonca aj miesta v hlavnom meste, kde bežne stojí ľudí v dlhom rade, dnes boli prázdne. Múzeá sa však aj napriek hokeju tešili návštevám a tešiť sa budú až do večera. Čo však priniesol samotný súboj?

Naozaj tvrdý zápas. Aj keby ste nesledovali hokej na vlastné oči, podľa vresku, kriku a trúbiek bolo na každom sídlisku Slovenska poznať, aký je stav a kto dal gól. Prvým gólom bol ten v 16. minúte od Mira Šatana. V 30 minúte vyrovnal Čech Frolík. V 41. minúte sa však opäť presadil Šatan, jeho druhý gól posunul Slovákov o gól vyššie. V 45. minúte si víťazné skóre nad Čechmi poistil Hudáček, ktorý stav zmenil na 3:1 a takto to zostalo do posledných sekúnd. Azda každý bol v tieto finálové sekundy v napätí, či sa nepodarí zázrak. Zázrak sa však nakoniec predsa len stal. Sme vo finále, a stretávame sa s Rusmi v súboji o ZLATO. Držíme našim naďalej palce. Snáď sa to podarí… a keď aj nie… tak nevadíííí…

Súboj o zlato – zajtra o 19:30 – SLOVENSKO vs. RUSKO