Podvodné emaily o dochádzajúcom mieste v schránke ignorujte

0
1324

Absurdný spam vám oznamuje, že vaša emailová schránka je plná a je potrebné zvýšiť jej kapacitu. Možné to je prostredníctvom odkazu, ktorý je priložený nižšie. V takomto znení je už niekoľko týždňov rozposielaný na firemné adresy spam, ktorý sa podľa svojej stavby hrá na nenápadné hlásenie emailového serveru o dochádzaní priestoru v schránke. Hlúposť. Nič také predsa emailom prísť nemôže.

Email vo svojom klamstve môže mať úspech. Ľudia, ktorí sa nevyznajú, sa môžu nachytať Vierohodnosti obsahu totiž nahráva fakt, že tento chytrák, autor tohto druhu spamu, vytvoril na samotnom Googli v aplikácii DOCS formulár, do ktorého požaduje zadať meno, email a heslo. Zrejme čaká, že sa naozaj nájde užívateľ, ktorý do Google Docs okna zadá svoje prihlasovacie údaje do emailu. Mnoho ľudí používa to isté heslo na viacerých miestach a tak akoby nafingovaný systém dúfal v odchytenie nejakých emailov. Dnes pokiaľ má niekto prístup do používaného emailu, často získa prehľad o celom živote, finančnej situácií a osobnom živote obete.

Aj takto absurdný spam a klamstvo však má nejaký dôvod. Autor sa snaží oklamať celé firmy, aj jednotlivcov klamlivou správou o nedostatku miesta a prikladá odkaz na stránku v Google.com. Mnohé služby sú dnes spojené práve s Googlom a tak sa nepochybne nájdu ľudia, čo Googlu dôveru a svoje údaje zadajú. Je len otázkou času, kedy Google objaví toto zneužívanie jeho funkcie DOCS a zruší vytvorený formulár.