Máte radi Tatry a fotografovanie? Skúste Tatranský fotomaratón počas 21. a 22. septembra

0
1301

Milujete naše Vysoké Tatry, radi fotografujete a ešte k tomu máte radi pohyb? Podujatie s názvom Tatranský maratón 2013 uspokojí všetky tieto chute. Kým klasický maratón precvičí najmä telo, fotomaratón prinesie možnosti realizovať sa pre kreatívnych ľudí, pre skúsených aj amatérskych fotografov a to všetko stále v prekrásnom prostredí našich nádherných hôr. V poradí už tretí ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2013) organizovaný Horským internetovým klubom, o.z. a mestom Vysoké Tatry, sa koná v dňoch 21. a 22. septembra 2013. Magazín Zaujímavosti vás ako partner podujatia pozýva na toto neobyčajné podujatie s výhrami o zaujímavé ceny

Na účastníkov fotomaratónu nečaká len pohyb ale aj fotografické úlohy. Tretí ročník je rozdelený do dvoch kategórií. Prvá A. kategória MESTO obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území mesta Vysoké Tatry, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu. Druhá B. kategória HORY obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate. Témy oboch kategórií budú vyhlásené pred štartom, ktorý sa uskutoční dňa 21. septembra 2013 o 9-tej hodine pred Horskou klubovňou (Švajčiarsky dom) v Starom Smokovci. Po vyhlásení 8 tém, budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na 8 fotografiách, a to v časovom intervale prislúchajúcom danej kategórii. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám.

Fotomaratón Vysoké Tatry

Registrácia online
Od 1. augusta 2013 je možné sa elektronicky registrovať na oficiálnych web stránkach Tatranského fotomaratónu. Pre registrovaných účastníkov TF 2013 bude zabezpečené bezplatné parkovanie na území mesta Vysoké Tatry, špeciálny balíček obsahujúci poukážky na zľavy od našich partnerov, ako aj sladké prekvapenia, kávička/čaj či špeciálne tatranské občerstvenie.

Pokiaľ máte záujem štartovať ako skupina, môžete využiť zľavnené štartovné. V sobotný večer čaká účastníkov príjemné posedenie v Horskej klubovni spojené s premietaním outdoorových filmov (Večer s OutdoorFilmy.sk) a prezentáciami fotografií s horskou tematikou.

Fotografie vyhodnotí odborná porota zložená najmä z popredných horských a tatranských fotografov. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v priebehu októbra 2013 v Horskej klubovni v Starom Smokovci. Aj tento rok si ocenení súťažiaci odnesú bohaté cenové portfólio od pobytov, cez hodnotné vecné ceny až po darčekové poukazy.

Všetky podrobnosti o Tatranskom fotomaratóne, ako aj súvisiace aktuality, môžu záujemcovia nájsť na stránke fotomaratónu www.fotomaraton.hory.sk.