Poslankyňa Mezenská a jej prejav, aký v parlamente bežne nevidieť, hitom na Facebooku

0
4286

Mezenská NRSRPoslankyňa Helena Mezenská v parlamente ostro vystúpila proti premiérovi a ministrovi financií, ako aj proti novým predkladaným zákonom, ktoré majú umožniť dva veľké obchody. Video z jej prejavu je momentálne hitom na sociálnej sieti. Ako jedna z mála priamo v parlamente totiž menovala ľudí, ktorí sa majú zobudiť a podľa jej slov prejaviť aspoň štipku charakteru. Obviňuje ich priamo z rozkrádania štátu. Dokonca priamo vyzvala premiéra aby odstúpil. Záznam z parlamentu nakoniec po jej rozprave zachytil aj krátky potlesk, po čom už nasledoval strih. Jeho pokračovanie síce nepočuť, no je možné si ho domyslieť z tisícov zdieľaní tohto videa, keďže je momentálne populárne najmä na Facebooku, kde sa objavilo hneď niekoľko kópií.

V každom prípade je poslankyňa Mezenská jednou z mála, ktorá priamo v parlamente vyjadruje svoj názor na tunelovanie takto za čerstva a ešte počas samotného schvaľovania dotknutého zákona.

Aktualizácia článku december 2013:
Video a článok s prejavom poslankyne priniesol zaujímavé čísla. Za rok 2013 ide o šiesty najčítanejší článok u nás. Denne oslovilo a konečné video zaujalo aj pár stoviek z čitateľov. Je tak evidentné, že pani Mezenská zaujala verejnosť a získala si ich. V súčasnosti sa diskutuje o tom, či nebude kandidopvať za prezidenta. Hocinepatrí medzi lídrov, stále by mohla získať podporu najmä tých, čo sa stotožňujú s týmto jej prejavom, alebo jej všeobecnou politickou činnosťou. Za jej úspechom medzi bežnými ľuďmi však naozaj môže stáť aj toto konkrétne video.