Daždivé dni provokujú a menia vodičov: aj dnes sme mali šťastie na šialencov

0
1369

Podráždení a agresívni vodiči sa na cestách objavujú zväčša po pracovnej dobe v snahe dostať sa čo najskôr domov, ale aj počas dažďa a je jedno, o koľkej hodine tomu tak je. Ma diaľnici sa tak opakovane stretnete s najmä tými, čo majú problém udržať sa v jednom pruhu a prechádzajúc z jedného do druhého, alebo neuvedomujúc si deliacu čiaru pruhov presne v strede pod vozidlom hodnú chvíľu, ignorujú ostatných, alebo vôbec používanie smeroviek. Dnešný deň nebol oproti štvrtku a piatku, kedy kolabovala doprava najmä v Bratislave pre množstvo nehôd, ničím extra. Možno ak len tým, že sme mali šťastie na dve zvláštne situácie hneď v 5 minút po sebe.

Šialenec z Malaciek pri Kauflande

Vodič modrého vozidla pick-up z Malaciek
Na parkovisku Kaufland v Podunajských Biskupiciach dnes po jedenástej hodine prechádzal modrý pick-up z Malaciek s mladým asi 30 ročným mužom za volantom, keď ho zbrzdil dôchodca vychádzajúci z parkoviska. Nervovo to neuniesol vystúpil, vyrútil sa proti nemu a tými najtvrdšími vulgarizmami ho častoval, akoby si ho najal filmový štáb pre skrytú kameru. So zvláštne znejúcim nie veľmi prirodzeným tónom hlasu sa staršiemu vodičovi vyhrážal zabitím, rozmlátením držky a pourážal aj viacero vlastnosti od jeho výzoru po vek. Celkovo 4x nastúpil rozpajedený späť do auta, zavrel dvere a znova vystúpil, aby ho počastoval opäť ďalšími nadávkami a gestami vyrútenia sa proti nemu. To všetko bez toho, aby dôchodca spravil čokoľvek, keďže zmeravel a zostal stáť. Nahnevaný vodič nakoniec vyrazil rýchlosťou s akou by istotne zrámoval zopár nakupujúcich, nebyť dažďa.

O pár minút ďalší vodič s rýchlymi dverami
Len o pár minút sa vedľa parkujúcej partnerky objavil obézny muž, ktorý si zrejme nevšimol, že vedľa neho niekto stojí a ešte niekto živý sedí vo vnútri, otvoril svoje dvere tak, že na jej dverách spravil preliačeninu a bez akéhokoľvek záujmu nasadol, čím do jej dverí spravil ešte väčšiu ryhu ako auto pod jeho váhou sadlo. Až jeho dvere odskočili. Tohto pána v danej chvíli netrápilo, že si nevšimol nadávajúcu ženu a ani to, že vôbec otvára dvere ako bezohľadný šialenec. Pri obhliadke predných dverí sme nakoniec zistili, že slušné preliačeniny máme rovno dve a našou smolou bolo, že chlapík šikovne zmizol skôr, ako štartuje akýkoľvek fotoaparát, stačia pozorné oči prečítať a ľudské nohy dostihnúť.