Do úspešnej hry Disney Infinity sa pripájajú MARVEL superhrdinovia

0
2632

Kapitán Amerika, v Disney InfinityKonferencia predstaviteľov Disney a časti zaoberajúcej sa vývojom konzolovej hry Disney Infinity v Los Angeles dnes o 10:00 ich času a 19:00 nášho času, priniesla naozaj zaujímavé novinky. Hra Disney Infinity, ktorá v sebe spája množstvo postavičiek z rôznych rozprávok zo slávnej dielne najznámejších animovaných príbehov sveta, na Slovensku nie je veľmi známa a to aj napriek nesmierne veľkému úspechu za hranicami. Výnimočná hra totiž svojmu hráčovi umožní meniť postavičky, fyzicky vyberať medzi svojimi figúrkami a s nimi zvoliť postavu, ktorá sa má objaviť v hre. Široký výber postavičiek od TOY STORY, cez Autá, Príšerky, až po Pirátov z Karibiku však dostanú celkom nový rozmer. Už čoskoro sa totiž na trhu objaví verzia 2.0, ktorá prinesie jedno veľmi výrazné obohatenie doteraz už i tak neuveriteľne rozsiahlej hry o ktorej nemožno hovoriť, že by bola len pre deti.

MARVEL superhrdinovia v Disney Infinity
Až neuveriteľne znie správa, že sa v Disney Infinity neobjavia postavy z Hviezdnych, ako mnohí po odkúpení Lucas Arts štúdiom Disney predpokladali, ale budú to najskôr postavy z komixovej dielne MARVEL. Hneď šesť postáv, ktoré poznáme z filmového príbehu THE AVENGERS, sa totiž predstavia ako hlavný pútač pre verziu hry 2.0. Zároveň pôjde o štartovný balíček s pár postavičkami a s možnosťou dokúpenia ďalších. Ide o Thora, Ironmana, Hawkieho, Black Widow, Hulka a Kapitána Ameriku. Každá z postáv má do bohatého sveta nekonečného Disney Infinity priniesť upgrade rozhrania, vylepšený systém grafiky, ale hlavne seba. Ich originálny herný svet bude pritom súčasťou štartovného balíčka spolu s hrou a základňou. Vývojári a ľudia z vývoja hry na konferencii potvrdili, že sa hráči nemusia obávať nekompatibility figúrok a hardwaru z pôvodnej verzie hry. Skrátka hráči Disney Infinity fungujú ďalej a už teraz môžu uvažovať nad kúpou nových figúrok z Marvel Universe.

Marvel a Disney Infinity

Čo môžeme ešte očakávať?
Okrem postavičiek samotných sa ľuďom a novinárom predstavil aj podrobný a vylepšený svet stavby Tox Box. V ňom môžete pomocou brush mode oveľa lepšie vytvárať dlhšie a súvislejšie plochy. Prítomnosť nových postáv a vlastne aj ich herného svetu, ktorý bude súčasťou balíčka, prípadne súčasťou samostatných figúrok, sa do TOY BOXu dostane množstvo nových predmetov a zaujímavých funkcií, čiže budete môcť vytvárať celé mestá, dokonca vo verzii Asgard, inšpirovanej Thorom. Herný svet hry má priniesť dej s najväčšou pravdepodobnosťou inšpirovaný udalosťami vo filme The Avengers a tak je možné, že sa stretneme aj s postavou Lokiho.

Marvel a Disney Infinity

Ten však nie je potvrdený ako samostatná hrateľná postava a preto sa figúrka možno objaví v neskôr zatiaľ nespresnenom pokračovaní v prekvapeniach. Vývojári totiž naznačili, že so superhrdinami to bude ešte pokračovať. Okrem toho sa v jednom zábere mihol jasne rozpoznateľný Spiderman, čo si nemusel každý všimnúť, no dáva to tušiť, že ďalšou z postáv môže byť aj pavúčí muž. Keďže je známe, že Lucas Arts po novom vlastní Disney Studios, mnohí očakávali oznámenie tohto spojenia aj v konzolovej verzii. Nakoniec sme predsa len niečo objavili, na jednej snímke sa ukázala Rapunzel z animovaného príbehu Na vlásku, ako drží svetelný meč.

Marvel a Disney Infinity

Spojenie so slávnymi superhrdinami môže priniesť úspech
Takéto nezvyčajné spojenie superhrdinov známych z komixov, neskôr známych z filmov a momentálne zo seriálu, spolu s počítačovou hrou, o ktorej by sa dalo zaškatuľkovane povedať, že je len pre malé deti, je neobvyklé. Disney Infinity ponúka zábavu pre všetky generácie hráčov. Marvel však môže pritiahnuť ku konzole ešte širšie spektrum hráčov a nadšencov komixov, prevažne zrejme hlavne medzi mladými hráčmi. Postavičky nie sú vytvárané na základe filmovej verzie, ale na základe pôvodnej komixovej. Aj pri výrobe Hulka, alebo Thora sa dával väčší dôraz na vytvorenie mohutných postáv. Hráči, ktorý už dnes vlastnia konzolu Playstation, XBOX 360, alebo Nintendo WiiU, si môžu hru užiť užiť aj s novými postavičkami. Na hru s novými netreba celú novú sadu. Poteší, že verzia 2.0 bude aj na Playstation 4 a XBOX ONE, pričom zazrieť sme mohli aj PC ikonku. Disney Infinity teda má napriek nevyčerpateľnosti svojho obsahu stále čím prekvapiť.

Ak chcete vedieť o hre viac, skúste slovenské fanstránky www.DisneyInfinity.net

Foto: účasť na webcaste a spolupráca so slovenciny.com