Tip na knihu: Výlet do neba – „Aké je to naozaj zomrieť?!“

0
1264

Vylet do neba, IKAR knihaO zážitkoch „z druhého brehu“ sa už popísalo veľa článkov a kníh. O skúsenostiach na prahu smrti nemôže hovoriť ktokoľvek, možno aj preto sú pre bežných smrteľníkov také vzrušujúce. Aké je to zomrieť, zažiť chvíľu „tam, na druhej strane“ a potom sa vrátiť späť? Niektorí to zažili a len pár z nich tak intenzívne, že o tom dokážu písať farbisto a uveriteľne. Toto je kniha, ktorá vás prekvapí svojou otvorenosťou, úprimnosťou a neskutočným opisom toho, čo sa nachádza „po živote“.

Mary sa vybrala s manželom na dovolenku do Južnej Ameriky a pri splavovaní rieky sa kajak, v ktorom sedela, zakliesnil pod vodopádom a uväznil ju pod silným prúdom vody. Napriek zúfalému úsiliu priateľov ostala pod vodou pridlho… Utopila sa. Zomrela a ako si vtedy uvedomil aj jej manžel, odišla do neba.
Po krátkej chvíli oživovania ju však vrátili späť. „Do pozemského života som sa vrátila s ťažko poranenými nohami a vážnymi pľúcnymi problémami,“ spomína Mary C.Nealová. V nemocnici ležala vyše mesiaca a ešte dlhšie bola pripútaná na vozík. Ako chirurgička na ortopédii začala pracovať po viac ako šiestich mesiacoch. Teraz napísala knihu o svojej „návšteve“ za hranicou smrti.

Výlet do neba je skutočný príbeh. Podivuhodné rozprávanie lekárky o smrti, nebi, anjeloch a návrate späť. „Mnohí hovorili o mojej nehode ako o čomsi strašnom, tragickom. Pre mňa to však bol jeden z najväčších darov, aké som kedy dostala,“ tvrdí lekárka. Na sériu udalostí súvisiacich s nehodou a potom s uzdravením sa podľa nej nemožno pozerať inak ako na zázrak. Okrem toho, že sa jej dostalo výsady nazrieť do neba, niekoľko týždňov po návrate prežívala intenzitu Božieho sveta a rozprávala sa s anjelmi.

Mary Nealová podrobne opisuje svoje pocity, komunikáciu s anjelmi a hlboké sklamanie, keď si uvedomila, že jej čas ešte neprišiel. Náhly a nečakaný osobný zážitok neba, vedomie Božej blízkosti a pochopenie zmyslu svojho bytia na zemi autorke zásadne zmenilo život.

Výlet do neba je pozoruhodný príbeh jej duchovnej cesty, je rozprávanie o tom, čo prežívala, keď odchádzala zo života do smrti, potom do večného života a napokon sa vrátila späť. Približuje nádej, krásu a prísľuby neba, obohacuje čitateľa vo viere a privádza bližšie k Bohu.

 „Neopísala som podrobnosti svojho života preto, aby ich opakovali druhí,“ odkazuje odborníčka, ktorá o svojich zážitkoch rozprávala v celonárodných médiách. „Chcela som ukázať, že ak človek dokáže zmeniť vieru v dôveru, môže riešiť každý problém s pocitom  vďačnosti a radosti.“

Prečítajte si úryvok z novinky Výlet do neba.