Tip na knihu: Všetko čo chcem, 15 poviedok v jednom

0
1349

Napísať kvalitnú poviedku nie je jednoduché, skôr naopak – vtesnať všetko potrebné do pár strán, zaujať čitateľa a naservírovať mu navyše pointu, ktorá prekvapí, možno šokuje, určite však musí minimálne potešiť. Túto ambíciu rozhodne má nová zbierka poviedok Všetko, čo chcem. Poviedok, ktoré vám určite zachutia. Sú štipľavé, ostré, ale aj sladkasté, či korenisté. Poviedky, ktoré pripomínajú známe texty R.Fulguma.

Všetko, čo chcem je 15 kúskov, na ktorých sa zasmejete, ktoré vás prinútia zamyslieť sa a v ktorých sa možno nájdete. „Dobrý štýl, slušne prepracované detaily, presná psychológia hlavnej postavy,“ pochvaľuje si jednu z nich spisovateľ Jozef Heriban. „Je umenie v obyčajných dialógoch bežných ľudí opísať čaro a mystiku samotného najväčšieho daru – života,“ hodnotí ďalšiu Pavel „Hirax“ Baričák. Je tam jednoducho Všetko, čo chcem.

Zbierka pätnástich poviedok Všetko, čo chcem ponúka radosť z čítania, ktorú si môžete dávkovať podľa seba. Napríklad so šálkou voňavého čaju alebo pohárom iskrivého vína.

Výber toho najlepšieho – hrôza i romantika, poetika i drsná realita, sarkazmus aj humor. Autori sa pohrali s postavami aj príbehmi. Snažili sa prekročiť hranicu bežného, všedného a opozeraného.

All inclusive. To mám tak rada, Kamenné svedomie či Tank v koncertnej sieni. To je len zopár z nich. „Vyviera z nich smútok, beznádej, hľadanie, túžba duše zorientovať sa,“ tvrdí Hirax. Podľa spisovateľky Denisy Fulmekovej udivujú jemným zmyslom pre pointu a schopnosťou povýšiť zdanlivo bežné okamihy na ľudsky hlboký zážitok. Pochvaľuje si aj spisovateľ Peter Holka, podľa ktorého sa nejedna poviedka zahrýza pod kožu i do srdca čitateľa.

Začítajte sa do poviedky Schody do neba zo zbierky Všetko, čo chcem.