Knižná novinka: Stratená Alexandrijská knižnica

0
1629

Ikar, Stratená knižnicaZničenie Alexandrijskej knižnice je záhadou, ktorá takmer dvetisíc rokov priťahuje pozornosť historikov. Bola naozaj zničená?! Nový konšpiračný triler Stratená knižnica od A.M.Dean spája zaujímavé fakty s napínavým príbehom. Dean je totiž popredný odborník na staré kultúry a dejiny náboženstva, ktoré prednáša na viacerých prestížnych univerzitách sveta.

Médiá a kritiky reagovali veľmi pozitívne – „S napínavým konšpiračným trilerom vstupuje na literárnu scénu mimoriadny talent.“ Príbeh sa začína na americkom kolégiu Carleton, kde sa rozletí správa, že profesora Holmstranda, špičkového odborníka na antické dejiny, našli zavraždeného. Emily Wessová, jeho mladá kolegyňa, vzápätí nájde v kope pošty zvláštny list napísaný jeho rukou. V tej chvíli netuší, že je to začiatok dlhej cesty, na ktorej má spoznať pravdu o Alexandrijskej knižnici a o boji dobra so zlom, ktoré jej osud sprevádzajú.
Emily Wessová sa vydá hľadať stratenú knižnicu a v tom istom čase sa vo Washingtone, D. C. odohrá séria úkladných vrážd, ktorých obeťami sú členovia vládnej administratívy. Do médií presiaknu správy o pochybných krokoch Bieleho domu. Americká politická scéna sa otriasa v základoch. No nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá.

Začítajte sa do napínavého trileru Stratená knižnica.