Hackeri proti policajtom – slovenský knižný triler Chobotnička

0
1878

Chobotnička, triler „Keď je človek zúfalý, robí zúfalé veci,“ vysvetľuje ajťák a spisovateľ Miro Hrubjak. „Ak je zatlačený na samé dno, nie vždy skolabuje. Občas sa v ňom prebudí pradávny lovec a dokáže nemožné, aby si zachránil holý život. A o to ide, pretože ak by sa to stalo komukoľvek z nás, začalo by to podobne: jedno obyčajné predpoludnie, nevinná jazda a život obrátený naruby…“
Nový triler Chobotnička je o boji hackerov s podsvetím, pri ktorom využívajú moderné inteligentné technológie. Napínavý príbeh, ktorý vás okamžite vtiahne do deja.

Daniel je typický ajťák, tridsiatnik, ktorý bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. V celkom všedný víkendový deň nechtiac skríži cestu veľkému SUV a dostáva sa do konfliktu s egocentrickým majiteľom auta. Daniel utŕži niekoľko presne mierených úderov a skončí na pohotovosti. Verí v spravodlivosť, a preto ide incident ohlásiť na políciu. To však nemal robiť…

Pozrite si skvelý TRAILER na novinku Chobotnička:

Podliatiny Danielovi zmizli, ale následky udalosti sa stupňujú natoľko, že jeho existencia je ohrozená. A tak sa neskúsený mladý muž púšťa do boja s podsvetím. Jeho plán je rafinovaný a premyslený. Vychádza z využívania súčasných digitálnych technológií, v ktorých sa pohybuje ako ryba vo vode. Ajťák s hackermi stoja proti policajtom ovládaným podsvetím a výpalníkmi.
Daniel nemá žiadnu zbraň, no muži, čo ho ohrozujú, záhadne umierajú…

Krst knihy Chobotnička
V utorok 14.apríla o 17:00 príďte do kníhkupectva Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Stanete sa svedkami jedinečného prieniku do wi-fi sietí. Ale pozor, nechoďte na tento krst, ak nechcete mať heknutý telefón…alebo si ho neberte so sebou.
Knihu Chobotnička uvedie do života Oľga Feldeková spolu s moderátorom Ivanom Binďom Bindasom.

Prečítajte si úryvok z IT trileru Chobotnička.