Mŕtve nevesty plánujú svadbu v Bojniciach už koncom apríla

0
2045

Bojnický zámok už čoskoro ovládnu vydajachtivé, z dávnych čias prichádzajúce Mŕtve nevesty. Na XXII. Medzinárodnom festivale duchov a strašidiel sa chystá svadba, aká tu ešte nebola! Bojnický zámok je preslávený krásnymi a veľkolepými svadbami. Neexistuje snáď romantická duša, ktorá by netúžila po svadbe v jeho čarovných komnatách. Výnimkou nie sú ani jeho bývalé panie – Katarína Nofriová, Natália Erdödyová, Blanka Sforzová, Helena Leustachová, Beatrix Aragónska či dokonca kráľovná Mária z Anjou. Všetky chcú i nechcú počas festivalu duchov a strašidiel po druhýkrát povedať manželské „áno“ svojim vyvoleným.

Bojnice nevesty

Dostanú Katarína a Bardo Nofriovci druhú šancu a vyvarujú sa chybám z minulosti? Čo odpovie Natália Erdödyová na žiadosť o ruku od vášnivého hráča Františka Pálfiho? Nájde Blanka Sforzová šťastie po boku Jána Korvína alebo sa opäť vydá za Maximiliána Habsburského? Spečatia Helena a Juraj Leustachovci svoje manželstvo? Zvalia kráľovná Beatrix a kráľ Matej pomyselný múr, ktorý medzi nimi postavila nenaplnená túžba po potomkovi? Pomstí sa kráľovná z Anjou svojmu manželovi a vydá sa neho ešte raz?
Festivalový príbeh bude plný hudby či bujarej zábavy, ale aj divokých vášní, strastiplných spomienok, roztúžených citov a dramatických emócií. Veď neviest je hneď niekoľko a každá chce vyrozprávať svoj príbeh.

Medzinárodný festival duchov a strašidiel s podtitulom Mŕtve nevesty sa uskutoční v termínoch 30. 4. – 2. 5., 7. 5. – 10. 5. a 15. 5. – 17. 5. 2015.

Vstupné:
Dospelý: 10,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 18 rokov 5,50 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3,00 €
Fotoaparát: 2 €, Videokamera: 5 €

Podrobnejšie informácie: www.bojnicecastle.sk a www.snm.sk