Ekologický thriller 21.storočia: Osivo

0
1123

V Ugande zomierajú ľudia na záhadnú mozgovú príhodu. V Paríži niekto kruto popravil vedca v jeho laboratóriu. V nemeckom Frankfurte sa mladík napchá kukuričnými lupienkami a zrazu sa cíti ako nafetovaný. To všetko je však len začiatok udalostí, ktoré môžu navždy zmeniť život na Zemi. Začína sa skvelý ekologický thriller Osivo, o ktorom bestsellerista Andreas Eschbach vyhlásil: „Vynikajúco napísaný, kruto napínavý a téma, pri ktorej si musíte stále klásť otázku, či to, o čom čítate, sa práve kdesi naozaj nedeje. Konečne thriller, aký stále hľadám a zriedkakedy nachádzam.“

V laboratóriu parížskej univerzity sa odohrá rituálna vražda: profesorovi biológie Jérômovi Frostovi niekto odreže hlavu a na krk mu prišije hlavu potkana. Na stene je napísaný krvavý odkaz, ktorý smeruje k militantným ochrancom životného prostredia. Možno však ide o boj proti pokusom na zvieratách… Deti aj dospelí v Afrike zomierajú na záhadnú chorobu. Neskôr začínajú zomierať aj v Európe. Pre lekárov je to hlavolam. Ide o novú epidémiu, alebo dokonca pandémiu?
Hlavným hrdinom je austrálsky spisovateľ Ethan Harris, ktorý žije v Paríži. Doma nájde svoju ženu Sylvie mŕtvu s čudným listom na rozlúčku. Bola to samovražda, alebo niečo iné? Rozhodne sa, že vypátra pravdu a čoskoro zisťuje, že jeho manželka sa predtým tajne stretla s profesorom Frostom.
V napínavom príbehu sa začne objavovať čoraz viac mŕtvych. A to po celom svete. Vo Francúzsku, v Nórsku, v Nemecku, v Španielsku, v Afrike aj v Indonézii. Často ako obete nehôd či atentátov. Kto za tým všetkým stojí? Ekoteroristi? Alebo má v tom prsty mocný agrárny koncern Edenvalley, pre ktorý Frost robil výskum?
Pridajte sa k Ethanovi Harrisovi na jeho cestách, pri ktorých sa krok za krokom blíži k pravde. Nebezpečné pátranie vedie cez Ženevu a Nórsko do Ugandy, kde nemecký študent medicíny bojuje vo vidieckej nemocnici proti strašnej chorobe. Ponorte sa do príbehu o záhadnej minulosti a ešte záhadnejšej budúcnosti, ktorá môže zmeniť život na Zemi.
Prečítajte si úryvok z thrilleru Osivo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ