Zaplavila nás reklama 99%. Nie je za tým pán Matovič? Či Eduard Chmelár?

4
1568

99 percent svieti z mnohých billboardov po mestách. 99 percent svieti dokonca na webe. Ľudia sa pýtajú, čo to bude za výpredaj, že 99 percent, čo znamená skoro zadarmo, kedy príde, na čo bude a či vôbec bude… Toľko otázok, koľko bolo naposledy z hnusného odrbu voči ľuďom, keď sa sľuboval zábavný park a nakoniec to bolo prašivé klamstvo, ktoré len zvýšilo nedôveru voči reklame. 99 percent je to jediné, čo spolu s www adresou na billboardoch vidno. Červený podklad a jasne viditeľné veľké číslice naozaj pripomínajú veľké lákadlá na výpredaje. Lenže výpredaj s 99% zľavou, to by bola poriadna bomba.

Ťažko pôjde o výpredaj
Už existujú názory, ktoré preberajú túto zvláštnu kampaň, alebo sa snažia ozrejmiť pojem s percentami. Opierajú o fakt, že 99 percent bude označenie bežných ľudí a to zvyšné percento majú byť bohatí, ktorí hýbu nitkami a ovplyvňujú životy tých zvyšných 99 percent. Prichádzajú s myšlienkami, ktoré nahrávajú názoru, že nepôjde o zľavy ale o ľud. Chystá sa teda nakoniec nejaký veľký protest proti boháčom, niečo podobné ako sa vyburcovalo na Wall Street, či na iných miestach? Chce niekto naozaj získať obrovskú pozornosť záhadnosťou a zrazu veľkým prekvapením ohúriť celú krajinu? Vyzerá to tak, že už o osem dní, ako napovedá počítadlo na stránkach, príde ten okamih, keď sa všetci dozvieme, čo sa vlastne ukrýva pod 99 percentami. Keby šlo o zľavu, je to skoro zadarmo a zadarmo nám nedá nikto len tak nič.

Čo tak Matovičovi Obyčajní ľudia…?
Lenže je tu ešte jedna vec. Môže ísť o rýchlu a poriadnu reklamu na novú politickú stranu. Voľby sú už o pár mesiacov. Ten čo reaguje čo najskôr, stihne viac. Chcela by sa nová politická strana hrať na zvyšných 99 percent? Nepohráva sa s tým dokonca samotný Igor Matovič, a nemá to byť jeho nový názov strany? Ak mu naposledy niekto chytrý vyfúkol názov, pokojne sa môže volať 99% pri snahe stále symbolizovať „obyčajný ľud“. Znamienko percenta by mohlo byť akceptovateľné pre názov politickej strany a zároveň by bola strana názvom aj pre veľkú kampaň viac zapamätateľná. Lenže ak je obyčajných ľudí 99 percent a kampaň má symbolizovať práve pôvodnú stranu Obyčajných ľudí, nezdá sa mi, že by skutočne obyčajne obyčajní ľudia mali na realizáciu takto nákladnej reklamy. Pán Matovič predsa len po vyfúknutí jeho názvu vyzeral, že má tajný plán. Čo ak je to tento plán?

A čo tak Eduard Chmelár?
Po tom, čo sa nám podarilo nájsť poobede už je to zrejme aj jasné… no stále nie celkom. Môže za tým stáť novinár Eduard Chmelár, ktorý už na facebooku prezradil niečo o „we are 99 percent“, pričom aj skupina sa volá „mysme99percent“. Tak že by to naozaj bola politická kampaň?

Eduard Chmelár

Toto nemá na svedomí len tak obyčajný človek
Mohutná billboardová kampaň stojí majland strednú firmu, nie to ešte bežného človeka. Zaplatenie realizátora reklamy, nápady, webstránky, celej internetovej kampane, to chce poriadne, ale poriadne peniaze. Toto teda ani nemôže mať na svedomí jeden a už vôbec nie bežný človek. Otázne je, kto si môže dovoliť financovať nákladnú kampaň… Od posledného Oohlandu sa ale niekto polepšil. Svoju doménu skryl pod údajmi webhostingovej spoločnosti a tak nemožno zistiť, kto si doménu registroval. Dal si veľký pozor.

Dnes nevieme s presnosťou nič o prebiehajúcej kampani. Preto zostávajú len otázniky. Čo si myslíte vy, o čo ide? Zľavy, protest, politika, či nebodaj vyčíňanie blázna s peniazmi? Možno to pán Chmelár prizná skôr, než sa spustia samotné stránky. Ale stále ste tu aj vy. Vaše názory uvítame v komentároch.

Comments are closed.