American Wife. Šokujúci portrét Laury Bushovej, prvej dámy USA

0
1581

American Wife, Laura BushováGeorge W Bush. Asi najnenávidenejší prezident v histórii Spojených štátov. Po jeho boku a v jeho tieni žila Laura, prvá dáma, ktorá milovala svojho manžela, no nenávidela ho ako politika. „Nevolila som ho za prezidenta. Volila som ho dvakrát, keď kandidoval za guvernéra. Ale keď sa usiloval o miesto prezidenta…verila som, že jeho protivník by odviedol lepšiu prácu. Mal viac skúseností, citlivejší pohľad na záležitosti…“ Takto si spomína prvá dáma USA. Teraz o nej vyšla kniha, ktorá urobila poriadny rozruch.

American wife je príbeh voľne inšpirovaný životom prvej dámy Ameriky Laury Bushovej. Je to pikantný a šokujúci príbeh plný škandálov a búrlivého života. Kniha o žene, ktorá vymenila svoj život za rolu dokonalej prvej dámy. Laura (v príbehu vystupuje pod menom Alice, George W.Bush ako Charlie) bola obyčajným dievčaťom, no jej život vydal na takmer 600-stranový román, o ktorom The New York Times jednoducho napísal: „Príbeh American wife je pútavý od prvých kapitol.“

Keď vyšiel román American wife v USA, okamžite vyvolal búrlivé ohlasy čitateľov. Mnohí v postave Alice ihneď spoznali Lauru Bushovú, bývalú prvú dámu.
Alice Lindgrenová (alias Laura Bushová) je slušné dievča z malomestského prostredia. Ani sa jej nesnívalo, že jedného dňa bude žiť v Bielom dome. Život jej navždy zmenila tragická nehoda, ktorú spôsobila ako sedemnásťročná. S výčitkami svedomia sa vyrovnáva ponižujúcim sexom, až nakoniec musí podstúpiť potrat.
Po vyše desiatich rokoch stretáva charizmatického muža, do ktorého sa bezhlavo zamiluje a čoskoro sa zaňho vydá. Keď sa jej manžel nečakane stane guvernérom,  neskôr prezidentom USA, Alice si uvedomí, že ho ako politika nenávidí, no svoje vnútorné rozpory musí starostlivo skrývať, pretože jej povinnosťou je preukazovať prezidentovi lojalitu vzornej prvej dámy.

American wife je portrét ženy, ktorá si celý život vyčíta autonehodu, pri ktorej zahynula jej tínedžerská láska.
Príbeh o žene, ktorá svojho muža miluje ako manžela, no nenávidí ako politika.
Kniha o žene, ktorá vymenila svoj život za rolu dokonalej prvej dámy.