Aké okná si vybrať? Poradíme

9
88618

Výber okien

Nehnuteľnosť bez kvalitných a praktických okien nebude nikdy spôsobilá na plnohodnotné využívanie. Vedia to aj majitelia, ktorí si musia dávať pozor na výber správneho druhu okien s cieľom nájsť materiál vhodný pre konkrétnu nehnuteľnosť.  

Pri výstavbe alebo rekonštrukcii akejkoľvek nehnuteľnosti musíme prikladať dôraz na výber správnych okien. Práve tie patria k najdôležitejším častiam jednotlivých objektov, na základe čoho zohráva voľba kľúčovú úlohu. S dobrými oknami totiž doplníme celkový konštrukčný stav objektu a podporíme snahu o komfortné bývanie. Na to ale potrebujeme nájsť typ okien, ktoré sa budú do daného priestoru najlepšie hodiť.

Význam výberu kvalitných okien

Dôvodov, pre ktoré má výber správnych okien takú dôležitú úlohu je hneď niekoľko. Začína to samotným dizajnom, ktorý by mal dotvárať atmosféru jednotlivých miestností. Kľúčová je takisto ich praktická funkcia, ktorá má zabezpečiť jednoduchú manipuláciu a údržbu pri ich čistení. Nezabúdajme na tepelno-izolačné vlastnosti, vďaka ktorým môžeme efektívne znížiť celkovú spotrebu energií a ročne ušetriť nemalé peniaze.

Súčasný trh ponúka 3 typy najpredávanejších okien 

Každý výrobca bude prezentovať svoj produkt ako ten najlepší a iné to nie je ani pri oknách. Ak vezmeme do úvahy dizajn či veľkosť, potom máme pri výbere možnosti dosť veľké. Pri zohľadnení materiálu si však musíme vystačiť s tromi najpredávanejšími variantmi, čo môže byť zároveň výhoda, pretože firmy si musia dať záležať na ponuke najlepšej možnej kvality. 

Boom okolo plastových okien slabne – Sláva plastových okien sa síce nekončí, no viacerí zákazníci na nich začali pozerať trochu skepticky. Výrobcovia akosi zabudli na bezpečnostnú funkciu a záporné ohlasy takisto súvisia s pomerne kratšou životnosťou. Na druhej strane, ich  dizajnová variabilita a atraktívna cena im stále zaisťuje vysoký dopyt a predaju sa dobre darí.

 Výber okien 2

Zákazníci si chvália drevené eurookná – Milovníci dreva nedajú na eurookná dopustiť aj napriek vyššej cene. Predsa len, drevo plní estetickú funkciu aj v tomto prípade, čo priťahuje najmä majiteľov domov a bytov. Pri horšie odvedenej práci výrobcov však môžeme vytknúť potrebu častého aplikovania ochranných náterov, ktoré ich majú udržiavať v dobrom stave.

 

Hliníkový materiál zaručí odolnosť – Vlastníci priemyselných objektov, skladov a ďalších obchodných zón pri  výbere dlho premýšľať nemusia a vzhľadom na odolnosť  hliníkových okien sa rozhodnú ihneď. Kúpa týchto okien vyžaduje najvyššiu investíciu, no v priestoroch vystavených náročným podmienkam je najlepším riešením. Postupne sa však stretávame so špeciálne upravenými hliníkovými modelmi v elegantnom prevedení aj v bytoch.   

Od výberu správneho druhu okien bude závisieť veľa bez ohľadu na to, do akej nehnuteľnosti budú namontované. Spotreba energií, praktickosť či dizajn sú hlavnými aspektmi, ktorými bude voľba ovplyvňovať kvalitu prostrediu v danom objekte. Aj preto odporúčame, aby ste si dali záležať a nenechali sa zlákať najnižšou cenovou ponukou, čo by v konečnom dôsledku mohlo priniesť nežiadané rekonštrukcie z dôvodu zlej kvality.

Comments are closed.