Denník nevesty tretia časť: Ako byť v pohode

0
2231

dennik nevesty

Svadba. Toto krásne slovo sa mnohým spája so stresom, hádkami a panikou. Nemusí to tak byť. Skúste svoje myšlienky nastaviť tak, že aj samotné prípravy patria k vášmu dokonalému dňu. Tak sa vám podarí zostať nad vecou a všetko si užívať. Výber kvetov, konzultácie menu, skúšanie šiat, ladenie farieb… Toto vás čaká len jediný raz v živote (dúfajme!), tak si nenechajte vaše spomienky vziať stresom. Keďže svadba je pre nevesty mimoriadne emočná záležitosť, vychutnajte si všetky pocity už od začiatku príprav.

Ako však byť nevestou, ktorú nič neprekvapí a je stále v pohode?

Ľudia okolo vás

Vytvorte si svoj svadobný tím. Oslovte maminu, kamarátky, sesternice, bratrancov… Kohokoľvek, komu dôverujete a máte aspoň trochu podobný vkus. Každému z nich rozdeľte úlohy, aby toho na vás samu nebolo veľa. Keď sa do organizácie pustíte spoločne, veci pôjdu jednoduchšie, nebudete pod tlakom. A platí staré známe: viac hláv, viac rozumu. Je skvelé mať okolo seba ľudí, ktorí vás podporia a pomôžu vám udržať si nadhľad.

nevesty

Plánujte!

Urobte si presný časový plán – rozdeľte si rôzne úlohy na konkrétne mesiace a týždne. Keď budete mať harmonogram hotový, vyveste si ho na viditeľné miesto, aby ste mali všetko denne pred očami a na nič nezabudli. Alebo si s vaším svadobným tímom vytvorte skupinu na Facebooku, kde môžete vyriešiť všetky záležitosti týkajúce sa príprav. Samozrejme, nezabudnite na predbežnú kalkuláciu, aby vás potom nič neprekvapilo. Ak počítate každé euro, na internete sú mnohé weby, ktoré porovnávajú zľavy v obchodoch. Tak budete môcť nakúpiť vo chvíli, kedy sú ceny najnižšie.

Napíšte si tiež scenár svadobného dňa. Keď budete vedieť, čo má kedy byť, nebudete v strese. Scenár prípadne rozdajte aj družičkám alebo starejšiemu, aby boli v obraze a vedeli usmerniť napríklad dĺžku tanečných kôl, čepčenia atď.

Inšpirujte sa!

Ak sa nepokladáte za mimoriadne kreatívnu bytosť, ale chcete mať všetko tip-top a popritom sa chcete vyhnúť svadobným klišé, neváhajte sa inšpirovať svadobnými blogmi alebo fórami. Možno dostanete nápad na skvelú výzdobu, netypické darčeky pre hostí alebo svadobný program. Vyskúšajte obľúbenú aplikáciu Pinterest, kde sa to svadobnými trikmi a nápadmi len tak hemží.

nevesty

Deň pred…

Nádych, výdych… Blíži sa to! Vaše posledné hodiny slobodnej slečny. Ak vás neláka klasická búrlivá rozlúčka so slobodou, urobte si alternatívny program. Choďte do wellness s najbližšími kamarátkami či maminou, napíšte si predsvadobný denník, aby ste si mohli o pár rokov prečítať, čo ste vtedy cítili a prežívali, alebo napíšte list ženíchovi, ktorý mu odovzdáte tesne pred obradom.

A keby aj náhodou nevyšlo všetko presne podľa plánov, myslite na to, že nie je všetko len o svadobnom dni, ale najmä o tom, čo bude po ňom. Na skvelý život s tým, koho ľúbite.

Prvá časť    Druhá časť