Zatkli útočníka z istanbulského nočného klubu

0
1297

16680428 - istanbul, turkey - may 1: the demonstrators who are against to prohibition of 1 may celebration were arrested by the police on may 1,2007 in istanbul,turkey

(TASR) – Turecké úrady zatkli muža, ktorý v noci na 1. januára zastrelil v istanbulskom nočnom klube Reina 39 ľudí, z toho 26 cudzincov. Informovala tom dnes turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.


Tip redakcie: 10 obývačiek, do ktorých sa zamilujete


Prijímal inštrukcie od IS

Abdulgadira Mašaripova z Uzbekistanu, narodeného v roku 1983, tureckí policajti chytili a zadržali 16. januára po tom, ako sa dva týždne ukrýval v Istanbule. Prokuratúra podala žiadosť o jeho zatknutie na základe obvinení z pokusu o zvrhnutie ústavného poriadku, členstva v ozbrojenej teroristickej organizácii a vraždy, uviedla Anadolu. Vyšetrovatelia oznámili, že tento muž podstúpil výcvik v Afganistane a útok spáchal v mene džihádistickej skupiny Islamský štát (IS), ktorá sa k tomuto činu neskôr aj prihlásila.  

Podľa IS išlo o odplatu za angažovanie sa tureckej armády v Sýrii. Turecké sily vstúpili do tejto krajiny vlani v auguste so zámerom vytlačiť džihádistov od hraníc Turecka a zastaviť postup kurdských milícií. Uzbek Mašaripov, známy aj ako Abu Muhammed Horasan, vypovedal, že inštrukcie dostával z Rakky, sýrskej bašty IS.

Čítaj tiež:

Zistili sme pre vás, koľko stojí Transsibírska magistrála + ako na nej ušetriť

Eiffelovku bude proti útokom chrániť sklenená stena

10 obývačiek, do ktorých sa zamilujete

ZANECHAŤ ODPOVEĎ