Česká pašeráčka drog v Brazílii: Mafia vám nikdy nepomôže, keď vás odsúdia

0
1370

Pašovanie drog z Brazílie

Praha 10. apríla (TASR) – Celkove 150 Čechov je po celom svete vo väzení pre nelegálny obchod s drogami alebo ich prechovávanie, informoval dnes Český rozhlas (ČRo).

63161360 - drug trafficking, crime, addiction and sale concept - close up of addict buying dose from drug dealer on street

Nemôže sa vrátiť domov

Priblížil prípad Češky Magdy, ktorá si v brazílskom Sao Paule odpykáva takmer šesťročný trest. Na začiatku pritom bola jazda načierno v pražskej MHD, ktorá dospela až k exekúcii, dlh totiž narástol na 18.000 Kč (približne 680 eur).

Pristala na ponuku kamaráta, ktorý ju poslal po drogy do Brazílie. Mala za úlohu previezť odtiaľ kokaín ukrytý v podšívke kabeliek do Macedónska, ale zadržali ju už na letisku v Sao Paule a odsúdili pôvodne na osem rokov väzenia. Po odvolaní jej trest skrátili na päť rokov a osem mesiacov.


Tip redakcie: Je vedecky dokázané, že týchto 11 potravín vám zlepší náladu


Česká konzulka v Sao Paulu Lucie Lachoutová Natal da Luz upozornila, že väzenia sú v Brazílii preplnené a ak nemá odsúdený prácu, je odkázaný na to, čo mu posielajú príbuzní či priatelia.

Po odpykaní si polovice trestu prepustili Magdu na slobodu, ale nesmie opustiť Brazíliu a musí sa pravidelne hlásiť polícii. O to, z čoho bude žiť a kde zloží hlavu, sa musí starať sama.

„Mafia neberie ohľad na to, či vás zatvoria alebo nezatvoria, má z toho biznis. Človek ide na vlastnú päsť a je tu sám za seba. Mafia mu nikdy nepomôže, keď sa dostane do väzenia. Človek stratí všetko a strávi roky života vo väzení,“ povedala Českému rozhlasu Magda.

Dúfa v ďalšie skrátenie trestu a sníva o vyhostení a návrate domov.

Čítajte tiež:

Svet mafie – najväčšie pravdy a mýty

20 epických faktov o Game of Thrones

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ