Konvoj amerických a britských vojakov sa dnes z ČR presúva do Poľska

0
1057

38408080 - brno,czech republic - march 30, 2015:dragoon ride - us army convoy drives through czech republic. the u.s. military convoy, returning from the baltic countries to a german base, entered the territory of the czech republic

(TASR) – Celý konvoj amerických a britských vojakov, ktorý prechádza cez Česko, prekročí počas dnešného popoludnia po skupinách hranice do Poľska. Kolóna 125 vozidiel s posádkami v celkovom počte 550 osôb sa presúva z Nemecka do Poľska, kde budú pôsobiť v rámci posilnenia východného krídla NATO, informoval server iDnes.cz.


Tip redakcie: Divadelné ceny Thálie za rok 2016 si odniesli Kňažko, Vránová i Vojtek


Vojska sa presúvajú

Citoval hovorcu Generálneho štábu Armády ČR Jana Šulca, podľa ktorého vojaci prenocovali v Jaselských kasárňach v Starej Boleslavi, odkiaľ dnes vyrazili po diaľnici smerom na Hradec Králové a k hraničnému priechodu v Náchode. Rovnako ako v sobotu ich sprevádza Polícia ČR a Vojenská polícia.Prvá zo siedmich častí konvoja konvoja opustila české územie pred 11. hodinou a hovorca Šulc povedal, že ešte dnes prekročí hranice s Poľskom celý konvoj. Jeho prejazd sledovali v Česku hlúčiky ľudí, bolo ich však menej ako pri prejazdoch podobných konvojov v minulosti. Za ostatné dva roky prekročili Česko tri podobné konvoje.

Čítaj tiež:

Lucid Air: Elektrická limuzína bude lacnejšia ako Tesla S

Prečítajte si novinku: Smäd. Vypátra Harry Hole brutálneho vraha?

Z Bratislavy si v roku 2017 zaletíme do týchto 23 destinácii. Pribudlo niekoľko nových liniek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ