Britský minister zahraničných vecí navštívi čoskoro Moskvu

0
1153
7960550 - london - october 1: london mayor boris johnson at the reopening of gants hill roundabout october 1, 2010 in gants hill london, england.
7960550 – london – october 1: london mayor boris johnson at the reopening of gants hill roundabout october 1, 2010 in gants hill london, england.

(TASR) – Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson čoskoro zavíta na návštevu Ruska. Termín návštevy je zatiaľ predmetom rokovaní, informovala agentúra AP.


Tip redakcie: Nórsko – nádherná krajina, no peňaženka zaplače


Británia nesúhlasí s politikou Ruska

Agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na britské veľvyslanectvo v Moskve napísala, že Johnsonova návšteva je naplánovaná na koniec marca. Uskutoční sa na pozvanie šéfa ruskej diplomacie Sergeja Lavrova. Johnson bude po viac ako piatich rokoch prvým britským ministrom zahraničných vecí, ktorý zavíta do Ruska. Jeho rokovania s Lavrovom sa sústredia na dvojstranné vzťahy a aktuálne zahraničnopolitické problémy vrátane situácie na Ukrajine a v Sýrii, v ktorých Ruska a Británia zastávajú diametrálne odlišné pozície. Šéf britskej diplomacie patrí ku kritikom ruskej zahraničnej politiky. Britské médiá dnes s odvolaním na nemenované zdroje napísali, že Johnsonova návšteva v Moskve nie je znamením „resetu“ v bilaterálnych vzťahoch – tie sa nezmenia, kým Rusko bude trvať na svojom doterajšom postoji k Ukrajine.  

Hovorkyňa britského rezortu diplomacie dnes súčasne uviedla, že Londýn bude spolupracovať s Moskvou v tých oblastiach, v ktorých to vyhovuje jeho štátnym záujmom. Dodala, že britská premiérka Theresa Mayová i Johnson dali jasne najavo, že britská politika vo vzťahu k Rusku sa nesie v duchu hesla: „Spolupracuj, ale buď v strehu“.

Čítaj tiež:

Právna poradňa: Osobný bankrot / Malý konkurz

Kde uvidíte posledné orangutany vo voľnej prírode?

Máme 11 dôvodov, prečo by ste sa mali Dubaju vyhnúť veľkým oblúkom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ